Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görög teknős! (? )

Görög teknős! (? )

Figyelt kérdés

Szeretnék egy görög teknőst de nem tudok róluk túl sokat!

az első kérdésem leginkább azokhoz szól akiknek van/volt görög tekije...:hány éves a görög teknősöd és mekkora (cm)

barátságos?

Mit lehet neki enni adni??? (olyanokra gondolok amiket a kertből tudok neki szedni!)

muszáj neki vitaminokat/porokat adni??? (mert a természetben sem kap ilyen mesterséges kutyulékokat)

feltétlenül kell neki lámpa???

mekkora terrárium ajánlott neki???

párban kell őket tartani???

kérhetnék ötleteket a terráriuma berendezésével kapcsolatban? (otthoni olcsó hétköznapi dolgokból összerakott kis dolgokra is gondolok)

Milyen melegítő kell neki???

+ ha tudtok a tartásával kapcsolatban tanácsokat adni annak is örülnék! :D a válaszokat előre is köszönöm!!!!!



2013. ápr. 2. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Védett állat, elvileg nem tarthatod!

Nekem régen volt egy, 30 cm körüli volt a páncélja. Növényevő,legjobban az almát és a sárgarépát szerette. Nem kell neki plusz vitamin, párban sem kell tartani, de egy terrárium kicsi lenne neki, az egész kert kell! Azt kell teknősbiztossá tenni, hogy el ne kóboroljon.

Mikor elköltöztem, beadtam az állatkertbe, azóta is ott van.

2013. ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Itt minden fontos infót megtalálsz:

[link]


Valóban védett állat, de tartható CITES engedéllyel.

2013. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat de lécci ne linkeket küldjetek meg oldalneveket sajátos tapasztalatra/véleményekre vagyok kíváncsi!
2013. ápr. 2. 13:22
 4/8 anonim válasza:

2. vagyok.

- 2 db görög teknősöm van, 2011 augusztusiak, 8-10cm a páncéljuk

- pongyola pitypang, fehér here, vörös here a fő táplálékuk, néha néha kapnak almát, sárgarépát. Télen római salátát, madársalátát, ruccolát kapnak főleg (nálam még nem aludtak)

- Heti 3-4X a kajájukra kapnak kálciumport, mást nem

- igen, kell nekik lámpa, kb 12 órát világítson

- nekem jelenleg 75X45-ös az alapterülete, most már kicsi nekik, nagyobba költöznek (illetve nyárra a kertbe)

- nem lesz semmi baja, ha egyedül van, nyilván párban jobban elvannak

- Ekkora terráriumba egy lámpa elég, egy sima izzó van benne, beszerzés alatt van egy UV lámpa

2013. ápr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!!! :D
2013. ápr. 2. 14:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Az árakról nem esett szó. Boltban a kicsi 22 000 Ft, de börzén is kb 18 000 Ft. Viszont nézd meg a két legismertebb terrarisztikás apróhirdetős oldalt, ott biztos találsz olcsóbban:


[link]

[link]


Én beírtam, hogy görög teknős és ez volt az első találat.:


Eladó görög teknős (Testudo hermanni) terráriummal


teknős:

- 2010 decemberi születésű hím teknős

- Terrarisztika Budapest börzén lett véve, tenyésztőtől, CITES papírral

- 15cm páncélhosszúság

- egészséges, jól eszik, mindig kap vitamint


terrárium:

-elöl üveg, felül nyitott, többi oldal osb-ből készült, kifejezetten teknős-terrárium.

-hossz: 65cm, magasság: 36cm és 50cm széles

- búvóhely és itatótál ingyen


képek:

[link] (kérésre küldök még képet!)


(költözés miatt sürgősen eladó - áron alul!)


ár: 18.000 Ft teki+terkó együtt ! ( csak a teki 16eFt. )

átvehető Budapesten (börzéken is)

érdeklődni: pogona88@gmail.com

2013. ápr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok en kis koromba kaptam meg a teknősömet 3 cm volt es most már 27 éves mint én :)ő pitypangot szoktam neki adni nagyon szereti jégsaláta azt nem csiga irtozzák almát szoktam neki adni banán répa uborkából nagyon keveset mert hajtja őket akkor tojás fehérje naracsot mandarin kerti paradicsom de csak akkor ha nincs le tetű írtózva dinnyét szoktam neki epret vitaminok JBL Agivert szoktam nekiadni esti vacsi előtt és natural Grasslan fodd ezt meg reggeli előtt szoktam vagy rá teszem kajára vízesen és akkor jól meg puhul :) ez a kető segíti a fejlődésben erősitti a páncélját stb


Akkor a be rendezés kerti föld a legjobb nekem az van neki 7 cm vastagon hogy ne koptatja a hasát legyen neki egy hűvösebb hely ezt meg tudjuk oldani szalmával egyik sarokba jól be pakolunk belőle de nekem ház van bent neki oda vonul el aludni :) talaj fűtés minden kép fontos nekem 75 wat os talaj van lámpa is megy neki be mész valamelyik állat kersekedésbe meg mondod hogy görög teknősnek kell lámpa es tud segítni lámpa használat közel legyen a talajhoz és ügye legyen egy árnyékos rész is stb


Természete: nagyon aranyosak nekem nincs testvérem és nekem ő a testvérem igaz hogy már alig bírom el mert olyan nehéz :D de le jön velem tvzi gépezni egésznap alszik hatalams formák :)


Terrárium attól függ mekkora de minél nagyobb annál jobb nekem mondjuk már 103 cm es szabadon van a lakásban :) normális körülmények között tovább él mint egy ember


őő védett nekem engedély kell hozzá nekem fél éves korában el kellet vinni be csipeltetni ami nem egy olcsó mulatság :) mondjuk én kint dolgozok németeknél és a feleségem és a kisfiam vigyáz rá kisfiam rá szokott ülni a hátára és mennek stb amikor ki nyitod az ablakot és szelőztetsz akkor nagyon jó ha le van takarva a teteje de egy kis helyet hagy neki hogy kapjon levegőt tehát a talajra kell figyeli hogy milyen tiszta kakikat kiszedni minden hónapban ki takarítom de csak akkor ha vissza teszem a helyére :) de amikor kisebb volt 40 cm 10 kg ott aludt meletem remélem segítettem :) es ha már van tekid akkor üdvözlöm szia :)

2014. ápr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ja és EGY HÉTEN legalább háromszor bele tenni meleg vízbe oda fog pisilni és inni de vigyázz hogy meg ne fulladjon legalább 10 percig hagyd benn
2014. ápr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!