Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen kígyó ez?

Milyen kígyó ez?

Figyelt kérdés

Tegnap találtam ezt a kígyót ( megfogta egy kutya és elpusztult ). Arra lennék kíváncsi hogy ez milyen fajta?

[link]



2013. ápr. 17. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
vízi siklónak tűnik
2013. ápr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
bocs egybe kell írni: vízisikló :)
2013. ápr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

jháj more ez nagyon kíggyóóó


ha esetleg van olyan kép amin a feje látszódik,mert így nehéz megmondani... mert csak annyi látszódik hogy fekete

2013. ápr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szerintem is vízisikló.
2013. ápr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

de lehet keresztes vipera is - fekete színváltozatban...


A keresztes vipera viszonylag rövid, vaskos kígyófaj, testhossza átlagosan 60-90 centiméteres. Pikkelyes bőrének színezete változatos, lehet szürkés, barnás, vöröses alapú, vagy éppen melanisztikus, egyszínű fekete is (Vipera berus varietas prester). Hátán barna, cikcakkos sáv fut végig a tarkótól a farok végéig, amit az oldalakon hasonló színű foltsor kísér. A tarkón jellegzetes X vagy Y alakú mintázat látható, de ez egyes tájegységek populációjában hiányozhat is. A sáv az inkább szürke alapszínű hímek esetében sötétebb, feketésbarna, míg a barnásabb nőstényeknél inkább világos. A hasoldal szürkés, fekete foltokkal tarkított, míg a farokvég alulról minden esetben sárga vagy narancssárga színezetű, még a teljesen fekete példányok esetében is. Az ajakpajzsok gyakran fehér színűek, a fekete hímeken gyakran fekete ez is.


A farok hirtelen vékonyodik, az ivarok szerint eltérő módon és formában. A hímeknél a kloákanyílás felett kétoldalt bemélyedés látható oldalról, mely segíti a nőstény rögzítését a párosodás során. A nőstények farka hirtelen vékonyodó. A nőstények feje lapos és háromszög alakú, míg a hímek feje nyújtottabb, inkább körte formájú. A hímek karcsúbbak és hosszabbak a zömök, vaskos testalkatú nőstényeknél, és több farokpajzsuk van (ezek száma a nőstényeknél 24-31, a hímeknél 32-46).



faj egyedszáma az alapvetően rejtett életvitele miatt kevéssé ismert. Természetes ellenségei közé a sünök és vaddisznók tartoznak, de a fiatal viperákat szinte minden fogyasztja (nagyobb madarak , vakond, ragadozó futrinkák stb.). Emberi részről elsősorban élőhelyeinek drasztikus megváltoztatása, átalakítása fenyegeti, illetve gyakran pusztítják el félelemből is az észrevett állatot. Magyarországi állománya összefüggéstelen foltokból áll: a Zemplénben, és a Tisza felső folyásánál a faj törzsalakja (Vipera berus berus), illetve Zala és Somogy megyében (Baláta-tó) – a jelenkori kutatások ismeretében – két alfaja, a (V. b. berus) és a (V. b. bosniensis), valamint egy színváltozata, a fekete keresztes vipera (V. b. var. prester) fordul elő. A szigetszerűen előforduló populációk veszélyeztetettek, így – mint minden hazai kétéltű- és hüllőfaj – védett. Eszmei értéke 250 000 forint.

2013. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Nem egészen pontos a megfogalmazás, mégis melyik fél halt bele?
2013. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
hazánkban ilyen háttal rendelkező kígyó nagyjából csak a vízisikló él (amennyire tudom), szóval ez valszeg az lesz :) nem kell ide a fejét is lefotózni :)
2013. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen én is ezek közt vaciláltam hogy vagy vízisikló vagy keresztes vipera a fejét sajnos nem tudom megmutatni mert meg van fagyasztva és hát az úgy nehéz lenne de egy alsó képet mutatok hátha az tud adni pontosabb leírást. :) [link]

Egyébként köszönöm a válaszokat :)

2013. ápr. 17. 15:15
 9/13 A kérdező kommentje:
Még egy + információ, ez a kígyó csak fekete tehát nincs benne sárga szín a fejénél, tulajdonképpen ezzel kellet volna kezdenem mert ez az az ok amiért ide írtam hogy tudjam melyik :)xDD
2013. ápr. 17. 15:23
 10/13 anonim ***** válasza:

Vízisikló :).

Ha keresztes vipera lett volna, akkor a kutyád már nem élne.

2013. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!