Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan kell megszelídíteni...

Hogyan kell megszelídíteni egy sajnálatos módon elvadult, alábbiakban leírt fajú siklót? Illetőleg, hogyan kell két nőstény alábbiakban leírt fajú siklót egymáshoz szoktatni?

Figyelt kérdés

Szegényemnek néhány napig ki volt száradva a tálja, nem volt párája és vize, valószínűleg ezért történt hogy elvadult, jelenleg nem tudom megfogni mert rögtön összetekeredik, a fejét megemeli és készül rá hogy marjon ha megmoccanok.


Hatalmas dolog történt ma. Megleltem, (pontosabban a macska) a több mint 7 hónappal ezelőtt eltűnt siklómat. Él, virul és jó erőben van, (jól tud harapni (tapasztalat)) azonban azóta már több mint fél éve van egy másik ugyanilyen, Lampropeltis Triangulum Sinaloe (Vörös Királysiklóm).



2013. ápr. 22. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Összeszoktatás nem nagy kunszt: beteszed egyiket a másikhoz. Egy ideig kergetőzni fognak, meg rángatózni de ez normális. A kézhez szoktatás meg vagy sikerül vagy nem.. ki kell venni többször is, hozzátenném h egyik sikló harapása se fájdalmas, ha vörös királysiklóról van szó, akkor sem. Egyébként semmi köze a víz kiszáradásának a viselkedéséhez.
2013. ápr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, pontoztam, további válaszokat várok, megerősítést vagy cáfolatot egyaránt.
2013. ápr. 25. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!