Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet venni magyarországon...

Lehet venni magyarországon ékszerteknős színváltozatokat?

Figyelt kérdés
Vagy valahol vörösfülű ékszerteknőst?

2013. máj. 22. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
1. is:mit értesz a színváltozaton,2. :a sárgafülűvel mi baj van :D ? 3. :vörösfülű szinte minden állatkereskedésbe van,vagy ha nincs tudnak lehet adni tenyésztő telefonszámot a környékről,remélem segítettem :D
2013. máj. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia,


Van sárga fülű és van vörös fülű ékszerteknős. Mind a két fajtát lehet kapni kisállatboltokban, egyik leggyakoribb állat, ha épp nincs akkor tuti tudnak hozni neked.


Egyébként teknős színváltozatról nem igazán beszélünk, maximum az albínókat lehet "színváltozatként" emlegetni.

2013. máj. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de itt a boltban(trópus plusz,szeged)nincs vörösfülű:(
2013. máj. 26. 17:53
 4/7 A kérdező kommentje:
én is az albínóra értettem a színváltozatot,megkérdeztem hogy tudnak-e hozni vörös fülűt de azt mondták nem
2013. máj. 26. 17:55
 5/7 A kérdező kommentje:
a sárgafülűvel nincs semmi bajom csak kb van vagy 15 db
2013. máj. 26. 17:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia (második vagyok),


nos úgy tűnik, nem lehet hivatalosan vöröset kapni, mert invazív fajjá nyilvánították és emiatt jelenleg tiltólistán vannak.


"A vörösfülű ékszerteknős behozatalát az európai közösség országaiba a 605/2006/EK rendelet tiltja, mert „a Közösség természeti viszonyai közé történő bevitele ökológiai fenyegetést jelent a Közösség őshonos vadon élő állat- és növényfajaira"


Ez persze az "okos" emberek miatt van, akik a megunt teknőst nem eladták, vagy beadták volna egy állatkertbe, hanem szabadon engedték.


Visszatérve a témához, ettől függetlenül lehet kapni Mo.-n ilyen teknőst, ha máshol nem, menj fel a terra plaza honlapjára és az apróhirdetős részt nézd végig, biztos találsz eladó teknőst.

2013. máj. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 jsh559 válasza:

Hali. kell egy vörösfülű ékszerteknős? Nekem van egy, eladom ha kell :).

[link]

2013. jún. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!