Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mien hüllöt ajánlotok kezdö...

Mien hüllöt ajánlotok kezdö terraristának vami sivatagosra gondolok?

Figyelt kérdés
2013. jún. 10. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A leopárd gekkót szokták, az egy éjszakai állat, nappal leginkább alszik.


A szakállasagámát szokták még, de az elég nagyra nő, nagy hely kell neki.


Lehet még pl tropicolotes törpe gekkókat venni, kis cukik, nappal aktívak és kis helyen elférnek többen, bár mostanában nem láttam boltokban. Terraplázán talán lesz.

De van ott többféle törpegekkó ami karmos lábakkal van felszerelve így nem tudnak kimászni egy kis 50 literes akváriumból illetve tető nélküli terráriumból sem.

Az ilyen pici állatokat viszont nehezebb etetni, mert általában a hangya méretű, kis tücsök fér a szájukba és ha veszel egy doboz tücsköt és adsz nekik egy szelet almát hogy ne dögöljenek meg, akkor az 2 hét mulva megnőnak ekkorára, hogy már nem lesz jó a törpegekkóknak, aztán mit kezdesz velük? Ezért nem érdemes egy egész dobozzal venni, hanem többször kevesebbet. Pl a kistekiben van mindenféle élő kaja,

[link]


Lehet hogy ez neked messze van.


A leopard gekkó, vagy az agáma megeszi a nagy tücsköt is annak mindegy. De akkor is kell találnod egy boltot a közelben, ahol árulnak élő tücsköt, lisztkukacot és esetleg egyéb kajákat hüllőknek, hogy tudd őket etetni mindig. Innentől kezdve meg már nem hiszem hogy nehéz a tartásuk, mindegy melyik állatot veszed meg.

2013. jún. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 jázmin010 ***** válasza:
Nekem egy szakállas agámám van és szerintem ez az állat ideális választék.Szeretik ha sokat vannak simagatva.Én ezt a fajt ajánlom.Ha többet akarsz megtudni róla csak írj nekem.
2013. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mien? Vami? Te milyen nyelven nyomod?
2013. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!