Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görögteknős teleltetése jó...

Görögteknős teleltetése jó így? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Ma (okt.13.-án) tettem el télire a görögteknősömet, és arra lennék kíváncsi, hogy ezek a körülmények megfelelnek e neki, hogy nyugodt téli álmot tudjon a drágám aludni? Szóval egy nagy karton doboz alját megtöltöttem forgáccsal, erre egy kisebb dobozt tettem és a kisebb doboz körüli részeket is kibéleltem forgáccsal. Bele tettem a teknőst a kis dobozba, lecsuktam a dobozt és a tetejére is raktam forgácsot, szóval teljesen körülveszi őt a forgács, de mégsem közvetlen úton érintkezik vele. Hagytam egy kis nyílást is, ahol kaphat levegőt. A dobozt letettem egy talajszint alatti autószerelő aknába, ami apukám műhelyében található. A műhely nincs fűtve, de biztos nincs 0 fok alatt a hőmérséklet. Természetesen a szerelő aknát nem használja soha senki, nincs lejárkálás. Szerintetek megfelel neki ez a hely téli alvásra? Ja, és még arra lennék kíváncsi, hogy apu, amikor néha tesz-vesz a műhelyében, közben felkapcsolja a rádiót és zenét hallgat. Ez megzavarhatja a teknőst az alvásban? Persze nem hangosan, meg nem sűrűn hallgat zenét...

Előre is köszi a válaszaitokat.


2009. okt. 13. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább földbe kellett volna tedd, a föld tetjére pedig szénát vagy avart, jó vastagon. A doboznak olyan 40x40 cm-es belmérete kell legyen kb. A teknősös doboz köré tehetsz forgácsot, de maga az állat inkább erdei/kerti földben legyen.

Előtte felkészítetted a teknőst? Teleltetés előtt egy-két hónappal már nem kaphat gyümölcsöt, egy héttel előtte pedig már semmi kaja, közvetlenül telelés előtt langyos vízben többször fürdetni kell, hogy kiürüljön a maradék bélsár belőle, különben belerohadhat, a teknős meg jól megpusztul...

0-12 fok körül kell legyen a hőmérséklet a ládában (mindig mérd, ha lejjebb vagy feljebb megy, hűtsd/fűts a ládáját!!!), és tegyél be neki vizestálat, szoktak "alvás" közben inni. Naponta, kétnaponta nézd meg, hogy tényleg alszik-e. Ha látod, hogy figyel, éber, sokat mászkál, akkor nem alszik. Ilyenkor vidd vissza a melegbe, és esetsd, ahogy évközben szoktad.

A zaj, mászkálás nem hiszem, hogy túlzottan zvarná, de azért falat ne bontsatok mellett, mikor épp telel.

2009. okt. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Korrekt az előző válasz :)

Ha lenne több kérdésed is a görög teknősökkel/teleltetéssel kapcsolatban ajánlom figyelmedbe a következő olddalt ahol tapasztalt teknőstartóktól és tenyésztőktől kérdezhetsz :)

[link]


Sok sikert!

2009. okt. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2009. okt. 15. 10:23
 4/5 anonim válasza:
Két görögteknőst nagyon hasonló módon teleltetek.havonta kétszer ellenőrzöm hogy élnek e.ártok ezzel nekük?vizet tényleg szükséges lerakni nekük?földdel kevert forgács jó nekük?
2010. dec. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok!En most 1 hete kaptam szegélyes tekit de allitolag nincs sok kulombseg a te es az en tekink kozott.De en nem tudtam arrol hogy teleltetni kell.Lesz vlm baja ha ugyan azt csinalja mint eddig? Meg 1 eves sincs am.Bocsi hogy ide irtam!!
2012. dec. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!