Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Elfogják kobozni tőlem?

Elfogják kobozni tőlem?

Figyelt kérdés

Kaptam karácsonyra egy szegélyes teknőst.Én csak megkaptam és nemtudtam,hogy bármit is kell vele csinálni...Törzskönyves és tegnap elővettem a "lapokat" és elkezdtem gondolkozni,hogy mi az,hogy "Èrvényes:2013.03.25" és a békámról egy kép.Utánna jártam itt,hogy le kellett volna fényképeztetni.HOL LEHET LEFÉNYKÉPEZTETNI?És azt mondták el is kobozhatják tőlem,mivel nem tettem meg a fotóztatást.MENNYI IDŐRE VENNÈK EL ÉS EGYÁLTALÁN VISSZA KAPNÁM?

A normális válaszokat előre köszönöm!


2013. jún. 27. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:

ha nem szólsz senkinek nem veszik el... csak nem kell orrba szájba mutogatni mindenkinek.


ha felkeresnének titeket azt mondod elpusztult és kész. lakásba úgyis csak házkutatási engedéllyel juthatnának be. azt meg ilyenekért nem kérnek.

2013. jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

de nem fognak!


nekem is volt egy görög tekim. én se hitelesítettem a lapját. és senki se keresett meg. 8 évig volt nálam.


amúgy meg ha nem adtad meg a neved és címed meg se találják az állatot...

2013. jún. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igen erre gondoltam,de olvastam,hogy az orvos is elkonozhatja ha elviszem.És nemsoká vinni kell mert eléri a 10cmert és chippet kell adni neki.
2013. jún. 27. 15:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szépen elmész a dokihoz, megvan a chipezés, és elmondod, hogy szánod-bánod, de nem tudtál róla, hogy fényképeztetni kell, de mindenképpen tovább szeretnél gondoskodni róla, lehet-e pótlólag megtenni? Adjon tanácsot, útmutatót, mert te úgy kaptad, és sok mindent nem tudsz a kötelezettségekről, vagy csak mondja el megerősítésképpen, mit kell tenned.
2013. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
teknősbe miért kell chip?
2013. jún. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem értem nagyon én se.De minden 10cm után üttetni kell bele.10centinél 20nál és így tovább...
2013. jún. 27. 15:55
 7/10 Platypus ***** válasza:
Azért kell, mert ez egy védett faj, amit majdnem kipusztított az illegális begyűjtés. A fotózás és a chip igazolja,hogy az állat tenyészetből származik. Pontosabban hogy azonos azzal a példánnyal, amit a tenyésztő eladott.
2013. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha már nem hosszabbítottad meg a citest, akkor chippelni is felesleges. Főleg, hogy érvényes citessel chippeltetnek csak.


A lényeg, hogy a teknős nem vadbefogott, hanem tenyésztett. A lelkiismereted nyugodt lehet, hogy nem követtél el természetkárosítást. Egyébként a kutya nem fogja ellenőrizni, pláne ha be sincs jelentve.


Ha egyszer lesz egy gonosz anyósod, vagy idióta szomszédod, akkor azoknak ne említsd, hogy lejárt a papírja a teknősnek és kész:)

2013. jún. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:
Viszont ha véletlenül orvos kéne a teknősnek és nincs papír, akkor gáz van. Az orvosnak kötelessége ellenőrizni a CITES papírt.
2013. jún. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
(#8. vagyok) így igaz, az állatorvossal lehet gond. Bár tapasztalatból mondom (igaz nem reprezentatív minta) többet számít nekik, hogy az állat jó helyen legyen, illetve ne legyen vadbefogott.
2013. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!