Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görög teknősnek elég az UV...

Görög teknősnek elég az UV lámpa, ha a szobában mindig 23-24 fok van? Mellőzhető ebben az esetben az infra lámpa

Figyelt kérdés
Valamikor majd az elkövetkezőkben úgy néz ki, szeretnék venni egy görög teknőst és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, mert ti biztos jobban értettek hozzá , mint én. UV lámpa úgy tudom szükséges neki, ezzel pótolva a napfényt. DE szerintem infra lámpa nem szükséges neki, hogy megfelelő hőfokot biztosítsunk neki? mert a szobahőmérséklet a lakásban így is mindig 23-24 fok, télen ameddig nincs fűtés egy ideig, addig lejjebb csökken de utána helyreáll ismét. A kérdésem Valamikor majd az elkövetkezőkben úgy néz ki, szeretnék venni egy görög teknőst és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, mert ti biztos jobban értettek hozzá , mint én. UV lámpa úgy tudom szükséges neki, ezzel pótolva a napfényt. DE szerintem infra lámpa nem szükséges neki, hogy megfelelő hőfokot biztosítsunk neki? mert a szobahőmérséklet a lakásban így is mindig 23-24 fok, télen ameddig nincs fűtés egy ideig, addig lejjebb csökken de utána helyreáll ismét. A kérdésem annyi lenne, hogy szerintettek is mellőzhető az infra lámpa és elegendő csak az UV a napfény pótlása miatt, aminek úgy tudom napi 7-8 órán keresztül kell mennie vagy ez is hülyeség és elég napi pár órára bekapcsolni, neten olvastam az infókat. annyi lenne, hogy szerintettek is mellőzhető az infra lámpa és elegendő csak az UV a napfény pótlása miatt, aminek úgy tudom napi 7-8 órán keresztül kell mennie vagy ez is hülyeség és elég napi pár órára bekapcsolni, neten olvastam az infókat.
2013. júl. 9. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Az uv nem igazán melegít, jó ha van egy napfényes melegítő lámpa. Nem föltétlenül kell infra, (ez a klasszikus vörös) mert azért olyan meleg nem kell. :)

Sima napozós égő ad elég meleget.

Amúgy régen volt görög tekim, azóta minden fejlődött.

Már vannak mindenféle kombinált, meg kerámia melegítős, mindenféle lámpák.

Nézz szét a piacon, hátha találsz valami komplett világítást, ami egyedüliként is alkalmazható.

2013. júl. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pl

[link]

Mondjuk elég jó ára van...


Amíg kicsi, mindenképpen kell neki fűtés. Nagyobb korában ellenállóbb.

Mivel uv úgyis kell neki, vedd meg azt, és használatkor mérd meg, hány fok van alatta.

Ha 28-30 körül felmegy, akkor elég az a meleg.

És kell a 7-8 óra, még ha közben sokszor ki is megy a világítás alól, akkor is, tudjon visszamenni a melegre.

2013. júl. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, ez tényleg nagyon jó ez a kombinált lámpa.


Még annyi kérdésem lenne , aki tart teknőst, nem gond számomra, csak érdeklődésképpen kérdezem , hogy megy a lámpa 7-8 órán keresztül a villanyszámlát nagyon megdobja vagy nem annyira.

2013. júl. 9. 18:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Á, ezek a sima uv-s égők energia takarékosak, észre se fogod venni. Ezek:

[link]


Sajnos pont ez a hátránya az energiatakarékosoknak, hogy pont ez a lényegük, ettől azok, hogy az áramot inkább csak fényenergiává alakítják, nem pedig hővé, mint a hagyományos égők.

Szóval nem melegítenek annyira. Ezért kell lemérni, hogy konkrétan hány fok is van alatta.


Ami viszont melegítős lámpa, az jobban fogyaszt.

De még az se egy nagy durranás.

Kb annyit fogyaszthat egy nap, mint ha félóráig porszívóznál.

2013. júl. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

oksa, még annyit, hogy ezeknek nagyon erős fényűk van úgy tudom ha teki belenéz nem gáz neki.

Hisz ha mi belenézünk sokáig egy égőbe, akkor utána homályokat láttunk, meg hát ne is egészséges

2013. júl. 9. 19:14
 6/8 A kérdező kommentje:

Télen te mit szoktál nekik adni, amikor nincs tyúkhúr, meg pitypang

mert azt csak akkor lehet szedni és adni neki

2013. júl. 9. 20:19
 7/8 A kérdező kommentje:

egyet célszerű tartani vagy inkább kettőt, mert egyedül unatkozna

szerinted 120×60cm terrárium elég egynek, vagy esetleg kettőnek

2013. júl. 9. 21:37
 8/8 anonim ***** válasza:
2013. júl. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!