Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Korubelul mennyibe kerulhet...

Mbarnabas kérdése:

Korubelul mennyibe kerulhet egy leopardgekko tartasa? Milyen nehezsegei vannak?

Figyelt kérdés

Gondolok ezalatt alapkoltsgekre (pl. allat, terrarium, lampak), valamint a havi koltsegekre is?

A hely merete ahova el tudnam helyezni a terrariumot 86*36*30 vagy 80*40*barmennyi.

Termeszetesen nem egy egyedre, hanem inkabb egy kisebb csoportra gondolok.



2013. júl. 12. 08:46
 1/9 A kérdező kommentje:

Gyors meg egy kerdes:

Nappalra infra, ejszakara pedig holdfeny izzo is kell neki?

2013. júl. 12. 08:51
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kellenek ilyen égők. Elég egy 60W égő a terkó tetejére ami ég napi 10 órát és kész.


költségek: maga a gekkók ára. terraplaza honlapon van apróhirdetős rész ott találsz olcsóbban állatot, mint boltba. Vagy gyere el az egyik pesti börzére és vegyél közvetlenül tenyésztőtől, akik még információval is segítenek az állat tartásával kapcsolatban

(google -> terraplaza és budapest terrarisztika, ez a kettő van)

Eleségállat: sok tücsköt meg fognak enni a gekkók, talán ez a legnagyobb költség. Boltban gyakorlatilag tilos venni, mert annyira drága. Viszont neten van olyan oldal, hogy taplalekallat.hu ahol nagy mennyiségben tudsz venni olcsón rovarokat. Viszont az macerás ha megveszel mondjuk 100 tücsköt mert akkor őket is el kell raktározni valahogy. Ennek külön olvass utána mert a kcsgök kannibálok és megeszik egymást. Szóval nekik is kell búvóhely, meg víz meg kaja. Persze lehet kisebb mennyiséget is venni egyszerre és nem kell ezt eljátszani velük, csak akkor meg drágább és az a macerás, hogy mindig rendelgetni kell.

Villanyszámla: 60W ha napi 10órát megy egy hónapban az kb 1000 Ft


itt egy leírás az állat tartásáról:

forrás: weyoun)


Eublepharis macularius - Leopárdgekkó


Méret:20-25 cm

Hőmérséklet:Nappal: 22-29 °C Éjszaka 20-22 °C.

Páratartalom:Száraz.

Életmód:Éjszakai életmódot folytat. Egy hímet és több nőstényt tartsunk együtt.

Etetés:Tücsök, csoki csótány, sáska, szöcske + kiegészítő vitaminpor (legegyszerűbb a komplex vitaminpor: pl: sera reptimineral c)


Terrárium:Minimum 90x50x50.


Talaj legyen homokkal kevert kavics. Helyezzünk a terráriumba köveket, faágakat (rögzítsük!) amelyek búvóhelyül és mászófelületként szolgálhatnak. Esetleg kókuszdiót vagy virágcserepet, lapos itató tálkát. Szárazság tűrő növényeket ültessünk a talajba. Naponta permetezzünk vizet a terráriumba, mert igazából a gekkók leginkább a levelekről szeretik lenyalogatni a vizet.

2013. júl. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Mászásra hátterezett terrárium jó?

A neten hol lehet beszerezni?

2013. júl. 12. 12:56
 4/9 anonim ***** válasza:

(előző vagyok)


Jó ha van háttér, azon is tudnak mászni, de tényleg érdemes legalább egy nagy ágat keresztbe betenni (rögzítsd, ne mozogjon!) illetve valami növényt, ami nem mérgező.


Lehet neten is venni (nekem ezt dobta ki a google: terrariumkeszites.hu) maszektól, illetve lehet "márkás" terráriumot venni (exoterra, zoomed) pl: a petnet.hu oldalról (azok nagyon igényesek, de sztem baromi drágák).

Igazság szerint ha van a közeledben egy kis/díszállatbolt érdeklődd meg, hogy készítenek e hátterezett terráriumot, mert az egyszerűbb megoldás. De a neten is találsz sok vállalkozót aki készít szép terráriumokat. Én pl a magyarszikla.hu-tól vettem egyszer és meg voltam elégedve.


jótanács: rendelésnél: mindig mondd meg, hogy a világítást hogy akarod (kívülre/belülre) és úgy alakítsák ki a terráriumot. Egy haverom járt úgy, hogy rendelt egy gyönyörű terráriumot, tényleg baromi jó volt és minőségi minden, de nem volt meg a hely a lámpának, amit belülre akart tenni a haverom. Felülre pedig nem tehette, mert a terkó minden oldala, így a teteje is üvegből volt és elpattant volna az üveg a hőtől. Még szerencse, hogy volt egy ügyes üveges a varosba aki ki tudott vágni egy négyzetet, aztán odaragasztani egy fém hálót, amire már rá tudta tenni a lámpát.

Egyébként lehet érdemes inkább osb (bútorlap) terkót készíttetni, mert azt otthon is tudod alakítgatni, ha nagyon muszáj(olcsóbb is mint az üveg, meg nem törik, de nem olyan szép).

2013. júl. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szia

Bolt van bőven a városban, ahol tudok venni, de a magyarsziklánál kb. egy tizessel olcsóbb.

Annak viszont az a hátránya, hogy 25000,- felett két hétnél is több lehet a szállítás.

Petneten is néztem terkókat, de az exoterrák tényleg horribilis összegekbe kerülnek.

Viszont találtam használtat is, nem tudom, hogy az mennyire jó:

[link]

[link]

Szerinted melyik jobb?

2013. júl. 13. 12:32
 6/9 A kérdező kommentje:
Vagy itt ( [link] a 448, 454, 412, 112, 402 cikkszámú termékek sztem sokkal jobbak, mondjuk ahogy elnézem ugyanez volt fenn a Vaterán.
2013. júl. 13. 12:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Én írnék a helyedbe egy emailt a magyarsziklásoknak, hogy ha most rendelnél egy terráriumot, akkor mikorra lenne meg. Mert az az infó, amit kiírtak a honlapra, a két hetes szállítási idő, szerintem attól is függ, hogy épp mennyi a rendelésük. Szóval lehet, hogy 4 nap alatt már ott lenne a szobádba a terrárium.

Egyébként én még mindig osb párti vagyok, de tény, hogy üvegből sokkal szebb a terrárium:)

A vaterás linkekből mind a kettő stílusra jó, de méretre nem. Ha több gekkót akarsz akkor, ahogy fent is írtam a minimum(!) méret a 90x50x50cm. Persze ha fiatal, kicsi állatokat veszel, akkor lehet kisebb terrárium, de akkor később kell nagyra cserélni ha megnőnek.

2013. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én is szívesen csinálnék osb lapból, de nem az első emeleten. :)

Nem tudsz esetleg olyan más praktikát, amivel én is el tudnám készíteni?

Asztalos szted megcsinálná?

Am. a lgekkók meddig élnek?

Díszállatosnál a táplálékállat milyen árban szokott lenni?

2013. júl. 14. 15:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt a GYIK-en vki kérdezte, hogy kell osb terkót csinálni, oda leírtam:

www.gyakorikerdesek.hu/allatok__hullok__4576205-kuld-vki-linket-arrol-hogy-hogy-csinaljak-osb-lapbol-a-terrariumot


Tényleg nem egy emeletes ház a legjobb ennek az otthoni elkészítésére:) Egyébként lehet egy régi szekrényből is elkészíteni, csak le kell venni az ajtókat és üveget rakni a helyére :) Bár ez csak a vázat adja meg, ettől még ugyan úgy fúrni-faragni kell (szellőző, világítás stb). Bár sztem egyszerűbb megvenni netről. :)


Asztalos is megcsinálja, ha megadod a pontos instrukciókat, hogy mit akarsz, de akkor már érdemesebb egy helyi kisállatossal megcsináltatni, aki, ha foglalkozik egyáltalán terráriumokkal, akkor van előrevágott osb és üveg neki raktáron, és gyorsan elkészül vele.


Nem tudom, hogy meddig élnek a gekkók. :/


Boltban változó a tücsök ára. Már rég vettem, de ha jól emlékszem Pesten kisállatboltba 20-30 ft körül, de plázás kisállatboltba többe kerül(40-60). Amit linkeltem fentebb, a netes rendelés, ott 10Ft/db.

2013. júl. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!