Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nem eszik a teknősom. Mit tegyek?

Tiberianus kérdése:

Nem eszik a teknősom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
biztosan nem beteg,mert egészséges mint a makk...3napja van nálunk,pár hónapos,és itt aranyélete van...szerintem nem tudja hogy hogyan kell enni...ti hogyan szoktattátok rá a teknősotoket hogy egyen???vagy csak mgától onszántából eszik...mi úgy etetjük hogy betesszük a teknőst,mármint uszikát,az a neve,szóval egy vodorbe tesszük teszünk neki tápot és csak nézi...úgy csinál mintha félne a táptól...nagyon félénk...

2013. júl. 28. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
szia! Én is ekkora tekit kaptam, és 1.5 éves. Először úgy 2napig nem evett, de aztán meg jött a kedve... Várj egy pár napot.:))
2013. júl. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az előző vagyok... még annyi, hogy ne szárított hamit adj neki, hanem élő, vagy fagyasztott kishalat... Sok sikert!
2013. júl. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ékszerteknős? Ha igen, akkor vízben etesd. Ok. Hogy vödörbe teszed a kaját, de tegyél bele vizet is, hogy úszni tudjon a teknős, csak akkor fog enni.

Az is lehet, hogy szimplán nem éhes. Egy teknős nem kutya, nem hiszem, hogy bármire is tanítani vagy szoktatni lehessen. Ne adj neki száraz kaját, azzal nem fog sokáig élni. Az enyémek halat kapnak (friss, vagy télen fagyasztott), néha zöldséget, gyümölcsöt, és boldogan élnek húsz éve.

2013. júl. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a vodorben van víz...XD
2013. júl. 28. 20:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Jól van, láttam már olyat, aki víz nélkül próbálta....

Próbáld meg, hogy mozgatod a kaját valamivel – pl. hurkapálca. Az enyémek mindenre harapnak, ami mozog, független attól, hogy ehető-e. De lehet, hogy tényleg nem éhes. Várj egy-két napot, és ha akkor sem eszik egy falatot sem, akkor valami gond van.

Mikor még kicsik voltak az enyémek, csak 2-3 naponta kaptak kaját, nem minden nap, most pedig már csak hetente.

2013. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a vodorben van víz,és úgy adjuk neki a kajcsit...P
2013. júl. 28. 22:09
 7/8 A kérdező kommentje:
koszi mindeninek,most már eszi a tápot...nagyon aranyosan...
2013. júl. 29. 13:48
 8/8 A kérdező kommentje:
amúgy még csak annyit,hogy külon kiskanala van,amivel mozgatjuk a tápot,és kivesszük a csomagolásból...mert azért nem nyúlok be a kajájához puszta kézzel XD
2013. júl. 29. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!