Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Még sohasem volt semmilyen...

Még sohasem volt semmilyen háziállatom. Ha szeretnék egy kaméleont, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Mármint azon kívül, hogy édesanyám sikítófrászt kap. :-) Egyrészt pénzben, hogy mekkora lesz a kezdeti beruházás terráriumostól, gyíkostól, mindenestől, illetőleg később a rendszeres költségek mekkorák (gyíkkaja, állatorvos stb.) Másrészt milyen módon változtatná meg az életem, mennyi és milyen jellegű gondoskodást igényel, mennyi időre léphetek le itthonról, mekkora hely kell neki? Esetleg más hüllőt kellene választanom?

2013. aug. 4. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Terraplázán tudsz venni.

Szükséges neki egy 13 Wattos Repti glo 5.0 lámpa,

egy doboz Sera reptimieral C - vitaminpor.

(Vitaminporral kell beszórni a tücsköket, amit eszik).

Legalább 35x90cm alapterületű és min 60 cm magas terrárium, ami fel van téve egy szekrény tetejére, mert a kaméleon fentről szeret lenézni.


2 éves korában már olyan 20 centis lesz és havonta legalább 6 ezret rá fogsz költeni a kajájára, mert kétnaponta 20 nagy tücsköt, 5db 5 centis sáskát lazán bekajál. Lisztkukaccal nem szabad tömni, mert az hízlal.


Szóval nem egy olcsó mulatság.


Az enyém kb 1 éves koráig volt cuki, 2 évesen meg behülyült, nem engedte hogy kitakarítsam a terráriumát, védte a területét és elegem lett belőle, aztán eladtam.

Egyébként csak 4 évig él, tehát nem is hosszú életű.

Mégegyszer nem vennék kaméleont.


Egy Madagaszkári nappaligekkó sokkal aranyosabb, 14 évig él és kifejletten csak 5 tücsköt eszik 2-3 naponta. Ezt jobban lehet bírni pénzügyileg. Ugyanekkora terrárium és lámpa jó neki.


A kaméleont nem lehet otthon hagyni, mert ha sokkal több tücsköt beszórsz, képes túlzabálni magát, utána 3 nap mulva meg már az éhhalál kerülgeti. Nem tudja beosztani a kaját.


A gekkó jobb ilyen szempontból, mert ha neki bedobtam 25 tücsköt, a tücsköknek 2 szelet almát, hogy nekik is legyen kajájuk, betettem 2 tál vizet a gekkónak, a víz tetejére műanyag lefolyó rácsokat, hogy a tücskök ne fulladnajak bele a vízbe. Így egy hétre otthon hagytam, elmentem nyaralni. Mire megjöttem már meg sem ismert, de jól elvolt. Őt nem kellett félteni, beosztotta a kajáját.

2013. aug. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kaméleont nem célszerű tartani, a Magyarországon kapható példányok genetikailag gyengék, hamar elhullanak és nem érik meg a felnőttkort.
2013. aug. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!