Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vagy 10 perce láttam egy...

Vagy 10 perce láttam egy siklót a sziklakertben. Kimenni eddig még nem mertem kimenni hozzá, de egy ideje egy kis bokorban tanyázik. Olyan lehetséges, hogy ide fészkel?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs mit lehetne tenni.

2013. aug. 10. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb sikló nem támad,

[link]

Amúgy mit akarsz vele csinálni? Azt akarod hogy menjen el?

2013. aug. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne tegyél semmit. Valószínűleg nem fog oda fészkelni, csak árnyékot keres.

Ha segíteni akarsz neki, közvetlenül a feje mögött fogd meg, tedd egy zsákba, és ereszd szabadon valami természetes víznél.

Ne bántsd, ártalmatlan, és védett is!!!


Esetleg ha közben mégis megharapna, nem kell félned, nincsenek olyan nagy fogai, meg nem mérgező, csak le kell fertőtleníteni a sebet. Nagy kárt nem tud csinálni.

2013. aug. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
(Egyébként nem tudsz valami jópofa növényt sziklakertbe, amit most is el lehet ültetni, és évelő? Ajándékba kéne valami érdekes. Köszi! :))
2013. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, csak azt szeretném, hogy elmenjen.


#3-as válaszoló: sziklakerti növényeket ilyenkor bármilyet lehet, ami konténeres/cserepes. Kis növények, amik örökzöldek, azok bármikor befogannak. Név szerint nem igazán tudok sokat, mert latin nevük vannak, de a kertészetekben segítenek. A kövirózsa is nagyon szép például, csak nagyon terjed a sziklakertben.

2013. aug. 10. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Nehogy megfogjad, mert irtó büdös lesz a kezed... egyéb dolgot nem csinál... de ez a szag nekem 2 napig maradt, pedig csak kb 5 percig simiztem!
2013. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
tényleg büdös lesz a keze az embernek tőle. ha több napig ott marad, akkor biztos egerészni akar ott, vagy hüssölni. ha talál ott kaját, akkor szerintem ott fog tovább is maradni.
2013. dec. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!