Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kis pézsmateknőst lehet-e még...

Kis pézsmateknőst lehet-e még szoktatni, illetve lehet-e mellé egy kisebbet venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy valamivel több, mint fél éves szerintem hím kis pézsmateknősöm. Az akváriumában etetem, eddig még nem nagyon volt kivéve, csak akvárium pucoláskor áttéve egy tál vízbe, úgyhogy nincs kézhez/szárazföldhöz szoktatva.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy még nem késő-e nekiállni szoktatni mind hozzám, mind a szárazföldhöz?

A másik kérdésem az lenne, hogy ha ennyi idősen betennék mellé egy pár hónapos kis pézsmateknőst, akkor azzal nem-e lenne gond?

Gondolok itt arra, hogy a kisebb teknősnek még sűrűbben kellene ennie, mint a "nagy"-nak, a nagyobb teki nem-e enné meg előle esetleg a kaját, nem-e bántaná a kisebbet, illetve egy pár hónapos teknősnél még senki nem mondja meg, hogy hím-e vagy nőstény és esetleg ha még egy hímet "kifognék" abból nem lenne-e a jövőben gond?


Segítségeteket és válaszaitokat előre is köszönöm!



#társ #teknősbéka #szoktatás #kis pézsmateknős
2013. aug. 21. 19:54
 1/1 anonim válasza:
Nekem két ékszer és két pézsma van egy akváriumban, különböző korúak, soha nem volt bunyó. Arra számíts azért, hogy a pézsma inkább a vízben aktív, nem szereti annyira a szárazföldet, és ha megijed iszonyat büdös lesz, ezért óvatosan a kézhezszoktatással.
2013. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!