Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A fiatalabbik teknősöm sokat...

A fiatalabbik teknősöm sokat bántja az idősebbet, mi lenne a megoldás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves vörösfülű,hím ékszerteknősöm.A párja elpusztult 5 éve és eléggé depressziós volt ezért vettünk mellé egy sárgafülűt.Amíg nagyon pici volt addig persze külön tartottuk,de amikor még az elején voltak az összeszoktatásnak akkor előfordult,hogy a nagyobb egy picit megcsipkedte,de nem bántotta soha komolyan.Most már együtt élnek és a fiatalabb túlnőtte a másikat,de most meg ő lett agresszív.Ma reggel úgy megharapta szegényt,hogy az egész vizük véres volt.Különvettük őket és tiszta vízbe raktuk,de nem tudom,hogy most mi legyen?Ezentúl tartsuk külön őket?Mert ezt csak az utóbbi egy évben kezdte el a kisebb,de már több,mint négy éve laknak együtt.A másik,hogy az idősebbet vigyük állatorvoshoz?Vagy meg tud gyógyulni?Nem hiányzik végtagja,csak nagyon megharapta a másik.


Bocsi,hogy hosszú lett és előre is köszönöm annak aki segít



2013. aug. 27. 12:55
 1/2 problem3girl válasza:
NEm kell teljesen különszedni őket elég ha az akváriumot választod szét. Az én sárgafülű ékszerteknőseim is mindig harapdálták egymást és az akvárium közepére tettünk egy üveg falat választéknak.(Így nem tudnak kárt tenni egymásban.) Mert ezek társas lények jobb ha egy helyen vannak el választva mint külön külön. És mikor ki teszem őket a padlóra sétálni akkor meg nem számít ,száraz földön nem bántják egymást. Remélem tudtam segíteni ;)
2013. aug. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a választ :)
2013. szept. 3. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!