Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan tudom megkülönböztetni...

Hogyan tudom megkülönböztetni a kígyót a siklótól?

Figyelt kérdés

Az Alföldön lakunk a Tisza mellett. Képet tudok küldeni az állat földi maradványiról.

Az épület ahol találtuk ilyenkor kihalt (iskola). Képet tudok küldeni a maradványairól. Fontos lenne tudni, mert gyerekek is szoktak a nyári szünetben pet palackot préselni, amiket sok-sok zsákból kell kiszedni, ami a padlásfeljáróban van.


2008. júl. 2. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A sikló is kígyó, ergó nem értem mit akrsz megkülönböztetni mitől... és a pet palack amúgy hogy jön ide?
2008. júl. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom fél attól, hogy a gyerekek amikor kiszedik a palackokat a zsákból, nehogy belenyúljanak egy kígyóba!

Ezt megelőzendő érdemes a PET palackokat egy felnőttnek kiönteni a zsákból, és a gyerekek csak utána kezdjék kilapítani azokat! Ha van benne sikló, vagy kígyó akkor a bolygatás miatt úgyis elmenekül!


Itt van egy cikk a magyarországi kígyókról:

[link]

2008. júl. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Ha a Tisza mellet laktok akkor biztos hogy sikló.A siklóktól nem kell félni mérgeskígyók nem élnek magyarországon hacsak az egyik hülye ember ki nem engedte a kobrát az utcára.

de amugy tényleg nem élnek.Itt nálunk is vannak siklók egy még be is szökött a lakásba amikor anyám észrevette a siklót a konyhában az asztal alatt szétsikította a fejét.Nádas mellett lakunk szóval itt is vann siklóinvázió.

2008. júl. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Az előttem szóló téved. De igenis vannak Magyarországon mérges kígyók. Onnan tudom, hogy én szinte betanultam, melyik környéken milyen fajta él. Ugyanis annyira félek tőlük, hogy képen sem tudom elviselni.

Tehát, nagyjából: keresztes vipera- Hegységeink közül a Zemplénben, ezenkívül Zala, Tolna és Somogy megye lápos területein él.

rákosréti vipera(más néven parlagi vagy rákosi vipera) - Duna-Tisza-közén és a Hanságban.

Van még a haragos sikló, ami szinte totál ugyanúgy néz ki, mit egy kívó, mert Magyarország leghosszabb siklója. Akár 3 méteresre is megnőhet, de átlagban 150-200 cm. Ez a Villányi- és a Budai hegységben él csak úgy emlékszem.

Remélem, tudtam segíteni egy kicsit.


A gyerekeket fel kell világosítani, hogy mire számíthatnak, tehát, hogy előfordulhat. Én is afokozott felügyeletet tartom megoldásnak.

2008. júl. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
ritkák a viperák ember lakta területen! a legfélénkebb kígyófajta. kül meg tisza mentén nincs mérges kígyó!!!!!
2008. júl. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Amennyire én tudom mérges kígyók inkább csak a dombságokban találhatóak Magyarországon. Így annak az esélye hogy a Tisza part közelében találsz viperát, elég csekély.

Amúgy a vizuális megkülönböztetés nem olyan nehéz.

A siklók, legyen az erdei- vagy vizi sikló, fekete alapszínűek, a test átmérőjükhőz mérten nem sokkal nagyobb a fejük, és a fejük hátsó részén élénk citromsárga félhold alakú minta található.

A viperák ezzel szemben:

Test színük inkább homokszínű, rövidebb "tömszibb" testük van, és a fejük ék alakú, és legfőképpen a hátsó része jóval nagyobb mint a testük átmérője. És a pupillájuk függőleges (bár ezt utóbbit ugysem van időd megnézni:P)

2008. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!