Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi a magyar neve ennek a...

Mi a magyar neve ennek a gekkónak? Ismeri valaki?

Figyelt kérdés

Nephrurus levis a (gondolom) latin neve. Magyarul mi ez? Lehet ilyet kapni Magyarországon?


[link]


2013. nov. 21. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Béla
2013. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kincsi0306 válasza:
0%

Szia!

A magyar neve: Reptilia

Azt viszont nem tudom, hogy lehet-e kapni Magyarországon, de valószínűleg igen. :)

2013. nov. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ott van a latin neve a címsorban:P Csak beírod mögő gugliba, hogy gekkó és TaDa!
2013. nov. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Trollok mindenütt.

Magyar neve nincs. Feltételezem, nem lehet kapni, mivel a Reptilia fórumon is csak vágyott álomállatként tüntették fel. Nyugat-Ausztráliában él, nem találtam infót róla, mennyire védett státuszban van (nem is nagyon kerestem).

Angolul smooth knob-tailed gecko, ez magyarra fordítva talán a sima bütykös farkú gekkó lehetne, de még egyszer sem találkoztam a magyar névvel.

2013. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves negyedik!

A trollokkal nem érdemes foglalkozni :)

Köszönöm a válaszod. Akkor ezek szerint hiába szerettem bele ebbe a gyönyörű állatba :)

2013. nov. 23. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!