Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görög teki itatása. Hogy kell?

Görög teki itatása. Hogy kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kaptam egy görög teknőst, de nem vettem észre, hogy iszik. Van előtte egy tál(amiben mindig van víz) de sosem láttam, hogy ivott volna. Esetleg rá tudnám venni valahogy? Eddig lédús növényeket evett. Már próbáltam, hogy odateszem a tálkához, és előtte öntöm a vizet-de elment. Már öntöttem is kicsit a fejére, de nem mertem többször, mivel attól félek, hogy belemegy az orrába(az utóbbiban nem vagyok biztos, de nem mertem). Kérlek, gyorsan válaszoljatok! Előre is köszönöm!


2013. dec. 21. 17:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és még lemaradt, hogy: lehet, hogy iszik, csak nem látom? Reggel-este adok neki(ha itthon vagyok, dél körül is kap), és amit este adok, eltűnik reggelre, amit reggel, eltűnik estére. Iszik belőle, vagy csak elpárolog? És ha nem iszik, mivel tudnám rávenni? Előre is köszönöm!
2013. dec. 21. 17:54
 2/4 anonim ***** válasza:
Hú. Régen én is pánikoltam ettől de nyugi, nem csak elpárolog. Egyszer észrevettem, hogy ivott, és akkor jöttem rá.:D És ha lédús növényeket eszik valószínűleg azért megy el az ivótálkától, mert nem szomjas:)
2013. dec. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Húú, nagyon szépen köszönöm! Kicsit megnyugodtam.:)
2013. dec. 21. 19:47
 4/4 anonim válasza:

"A teknősöket rendszeresen kell itatni. A kicsiket 2-3 naponta, a nagyobbakat hetente 1-2 alkalommal. Ilyenkor az állatokat egy külön edénybe sekély, langyos vízbe tesszük 5-10 percre úgy, hogy inni is tudjanak, és a fejüket ki tudják emelni levegőt venni. A teknősök miután ittak, kiürítik húgyhólyagjukat, és friss vizet szívnak bele. Egyedülálló módon képesek a húgyhólyagjukon keresztül is vizet felvenni.

A kerti kifutóban mindig legyen egy földbe süllyesztett lapos edényben víz a teknősök számára.


Nem tudnak úszni, ezért csak sekély vízbe tegyük őket!


A teknősök vizelete fehér színű a benne lévő húgysav miatt, ez normális."

2013. dec. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!