Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leguán tartása, Terrárium...

Leguán tartása, Terrárium méretei. Felszerelések?

Figyelt kérdés

A napokban kaptam egy "szekrényt" amit terráriummá szeretnék alakítani egy leguán számára.


a szekrény méretei a következőek:


[link]


(120 cm magas.)


Láttam sok helyen 2mx1mx2m-es terkóban javasolt az állatot párban tartani.


a jelenlegi szekrényemet kb mikor kell majd lecserélni, illetve bele tudok-e vágni az állat tartásba.


Az állatot ha kezessé tudom tenni, nem kimondottan terráriumban szeretném tartani, szabadon mászkálhatna a szobában, mások nem zavarnák.


Jelenleg a következő felszerelésekkel rendelkezem:

-3db digitális Időzítő kapcsoló

-1db 13w UVB lámpa

-1db 25w éjszakai izzó

-1db 50w sütkérező izzó

-1db szobaszökőkút szivattyú (AP-333)

-1db páratartalom mérő (analóg)

-1db digitális hőmérő



#gyik #terrárium #hüllő #leguán #hüllőtartás #terráriumi állatok #terráriumi körülmények.
2014. febr. 10. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Túl kicsi ez egy leguánnak. Gondolj bele, egy leguán 2 méter hosszúra is nőhet. A szobában mászkálás több sebből vérzik, mert így nem kapna megfelelő páratartalmat, hőmérsékletet és ágakra sem nagyon tudna mászni. Szakállas agámá(k)nak viszont jó lenne.
2014. febr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam szakira vagy sisakos kaméleonra.

A szaki mennyire kezes állat? mennyire igényli a magasságot?

mert most jelenleg 33/33/33 fel van osztva a szekrény.

és akkor a felső 66+ ~3-4cm magasságú részen lenne egy sisakos, lent meg esetleg egy szaki.

2014. febr. 10. 16:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kettő semmiképp sem jó együtt, most nem részletezném, hogy miért. A szakállas agáma talajon él, bár néha felmászik ágakra, sziklákra. Az egyik legkönnyebben szeidíthető hüllő, etetésnél szó szerint felismeri a gazdáját. Úgy gondolom 2 állatnak megfelel a terrárium.
2014. febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem együtt szeretném tartani, tudom h be stresszel a kaméleon.


2 polc van most jelenleg úgy értettem. Így van 3db 33 cm magasságú fakk. A felső polcot kivenném és lenne fent egy kb. 70 cm magasságú fakk illetve lent egy 33 cm magasságú fakk. Az állatok egymást nem látnák. lenti 33cm magasságban vagy ha esetleg megemelném 40cm re akkor szakit ott lent tudnék-e tartani, úgy h fent van egy sisakos? tehát ez lett volna a kérdés.

2014. febr. 11. 11:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez azért nem jó, mert nem tudnád a szaki lámpáját megfelelő magasságba helyezni és sanszos hogy megégetné. Az sem igazán jó hogy egy "légtérben" vannak, mert a páratartalom igényük sem egyezik. A kaminak pedig szerintem nem lenne elég a 70 centi magasság, szeretnek magasra mászni.
2014. febr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Talán túlzásnak hangzik, de ha leguánt tartanál, ami kétméteres, ahhoz egy külön szoba kellene. Csempézve, melegen, párásan tartva.

Nincs gazdatudata, de egy idő után eszik a kezedből is, nagyon jó fej :)

2014. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!