Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha a (7cm-es) kisteknosmnek...

Ha a (7cm-es) kisteknosmnek csak nagyobb halakat tudok venni ugy 10-15 cm eset, es fol darabolom neki az ugy jo?

Figyelt kérdés
Ez lenne a fo taplaleka mert ugy tudom hogy fontos a hal es igyekszem minel kisebb darabokra vagni neki. Kiegeszitonek pedig neha almat, sargarepat,salatat, egy heten egyszer kap mindenbol. Mostmar van gyermeklancfu azt minden nap adok neki egy keveset! Nem akarom hogy beteg legyen tettem kalciumot a vizebe es del korul kiviszem a napra egy orara de vigyazok hogy ne fazzon meg! Meg valamit tudtoke ajanlani hogy egeszsegesen tudjam tartani! Ajandekba kaptam es ha mar megvan nem akarom hogy szenvedjen szegeny.
2014. márc. 14. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Tördeld el neki kisebb darabokra, aztán majd megküzd vele. Ügyesek nagyon.
2014. márc. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak azert gondoltam hogy talan nem jo hogy ha nagyobbak csontjai nehogy megnyuvadjon vagy valami!
2014. márc. 14. 10:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagy teknősöm van, több mint 10 éves már, de mikor nálam is csak ilyen 10 centis nagyobb halak voltak a fagyasztóba akkor azt szétszedtem és csak a hús részét adtam a tekinek. A szálkákat, gerincet nem.
2014. márc. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem négy teknősöm is van, és bár már nagyon (13 ill. 18 évesek), mikor kicsik voltak, akkor azt csináltam, hogy a nagyobb halakat kb. 3 részre törtem nekik. Ennyi, nem kell semmi más, mert nagyon ügyesen szét tudják szedni, sőt, még külön élvezik is, ha meg kell küzdeniük vele - vadász-ösztön. Imádják "támadni" az élelmet.


Amivel inkább figyelj oda az a szívmix. Nagyon szeretik, és nagyon mohón eszik. Annyira, hogy képesek csak beszippantani, rágás nélkül. Nem egyszer kellett aztán szemöldökcsipesszel kiszednem a torkukba akadt falatot, mert nem tudták lenyelni, annyit ettek egyszerre... Most már csak ritkán adok nekik ilyet, "jutalomfalatként", és akkor is adagolom: bedobok egy kicsit, és ha azt megették, akkor kapnak megint egy kicsit, és így tovább. Mint a rossz gyerekek, komolyan. :)


Egyébként, ha ne adj' Isten ilyesmi történne - tehát megakadna a torkán a kaja - ne ess kétségbe, és főleg ne pánikolj be. A teknősök egy egész éjszakát képesek a víz alatt tölteni, sokszor úgy alszanak, hogy nem is mennek fel levegőt venni. Magyarul nagyon sokáig bírják. Nem fognak megfulladni azalatt a pár perc alatt, amíg segítesz nekik.

2014. márc. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyi - bár ez nem volt a kérdésed része, de azért tapasztalt teknősösként hadd mondjam el :) - nyugodtan kirakhatod őt sétálni a szobádba, akár több órára is. Nem fog kiszáradni, ez nem béka. :)

Imádnak kinn lenni, mindenre felszászni, minden alá bebújni... Csak arra vigyázz, hogy 1. ne essenek le lépcsőn (nálam az egyik egyszer leesett, az borzasztó volt... szerencsére végül nem lett baja. Egy másik meg simán rendesen lement a lépcsőn :D), 2. ne tűnjenek el úgy, hogy nem találod meg őket utána. :)


A megfázás sem úgy működik náluk, mint az embereknél. Mivel hüllők, ezért az állandó hőmérséklethez alkalmazkodnak, azaz ha hideg is a víz pl. télen (mondjuk 19-20 °C körüli szobahőmérséklet), akkor semmi bajuk nem lesz, de lelassulnak kicsit, és sokat alszanak. Ez normális, és persze akkor lehet, hogy egy hétig sem hajlandóak enni semmit.

Melegben fürgébbek, többet is esznek.


Ami gond, ha nagy a különbség a víz és a levegő hőmérséklete között. Ők inkább akkor tudnak megbetegedni, mert akkor nem tudnak olyan gyorsan alkalmazkodni. (Persze nem 1-2 °C eltérésről van szó)


Amíg kicsi a teki, addig jó, ha kicsit melegebben tartod a vízét, de később erre semmi szükség, a szobahőmérséklet tökéletes lesz neki.


A napra nyugodtan tedd viszont ki, mert imádnak sütkérezni. :)

2014. márc. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat meg azt nem tudom hogy a napon mennyi idot erdemes tartani ahhoz hogy elegendo UV sugarzast kapjon?
2014. márc. 18. 10:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Minél többet. :)
2014. márc. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!