Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van egy igen fiatal vitorlás...

Heliard kérdése:

Van egy igen fiatal vitorlás gekkom! Valószinüleg a terráriumban lévő műfű szurta meg sértette fel az egyik melső és egyik hátsó lábát! Mindkét lába bedagadt és be is gyulladt, néhol csak vonszolja magát. Mit tegyek mi a teendő? Betadin? Borogatás?

Figyelt kérdés
2014. márc. 19. 22:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Kérlek segítseteg ..sürgősn cselekednem kéne!
2014. márc. 19. 22:27
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de szerintem egy állatorvost kérdezz meg sürgősen. Vagy vidd el a helyi állatorvoshoz, vagy inkább olyanhoz, aki hüllőkhöz is elég jól ért, vagy ha erre nincs lehetőség, akkor keress a neten olyat, akitől ingyenesen lehet kérdezni.

Szerintem ha már komoly gyulladás van és csak vonszolja magát, akkor már nem elég a külső kezelés, fertőtlenítés, valószínűleg szükséges, hogy az állatorvos adjon neki valami szert. Gondolok itt antibiotikumra és hasonlókra például, de nem tudom a hüllőknek mit szoktak adni ilyen esetben. Szóval szerintem állatorvosokat kérdezz meg, ők legalább tudnak adni is rá valamit. Vagy fórumokon megkérdezheted azokat, akik szintén tartanak ilyen állatot, de ha komoly a baj akkor mindenképp orvosi segítségre lesz szükség.

2014. márc. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amúgy nem biztos, hogy a műfű szúrta meg, az is lehet, hogy valami teljesen más, lehet valami olyan betegség is, ami belülről indult és komolyabb, mint valami kis sérülés.

De ha látsz rajta sérülést, akkor azt talán (nem vagyok szakértő, nem tudom a hüllőkre káros lehet-e a povidon-jód, talán nem) kezelheted, amíg sikerül orvosi segítséget kapni. Ha csepp formájában van a Betadine, akkor elég cseppenteni, ha kenőcs, akkor óvatosan, nem túl vastagon kend be az adott területet. Lefedni, bekötözni nem kell. Szerintem borogatni se, de ha az orvosod majd azt mondja, hogy az jót tesz neki, akkor persze hallgass rá.

2014. márc. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom...igen nekem is egybol az orvosi segitseg ugrott be mindenfele keppen latnia kell...azert gondolom a mufuvet mert ..nemreg raktam be es utana egybol jott elo neki..es uveglapra rakva latszik a ket kis seb a bedagatt labain:/

Azert is felek nagyon mert tenyleg csak egy 4-5honapos peldanyrol beszelunk:/..jo jelnek latom hogy ejszaki eletmodjahoz illoen maszkalni kezdett az elobb..!

2014. márc. 19. 23:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Szegény, remélem jobban lesz.

Szerintem nézd meg, hogy nincs-e semmi a sebben, és ha nincs, tehát valóban csak vágás, akkor fertőtlenítsd. Ha cseppentős változatod van, akkor lefolyik róla a felesleg, érdemes kicsit olyan szögben tartani az állatot, hogy legalább 30 másodpercig a seben maradjon a cseppecske. Ha esetleg kenőcsöd van, akkor csak vékonyan kend be, napi egyszer, esetleg kétszer és szigorúan csak a sebet. Azért írom, mert nem tudom, hogy egy ilyen, ráadásul egy ilyen kis méretű állat miként reagál erre a szerre, szerintem nem szabad rá annyit tenni, mintha mondjuk egy kutyánál, macskánál vagy akár emberen használnánk. Először talán próbáld 12 óránként ha kenőcs, ha csepp, akkor pedig 8 óránként. Ez így napi 2-3 alkalom. Ha látod, hogy javul akkor csökkentsd - napi 1 alkalom krémezés/ 2 alkalom cseppentés.

Ja és ha esetleg a kenegetős változatod van, akkor mindig egy tiszta fültisztító pálcikát tegyél a tubushoz és arra nyomj rá kis mennyiséget, majd azt óvatosan ütögesd rá a sebre. Hagyd úgy vastagon, egyenetlenül állni legalább egy percig a seben, majd óvatosan oszlasd el a seb körüli területen is, ha marad felesleg, akkor azt a pálcikával nagyjából töröld le. Szerintem talán így a legegyszerűbb felvinni. Persze ha folyékony oldatot van, akkor meg még egyszerűbb. :)

2014. márc. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyébként eszik rendesen?

Mikor történt a sérülés, vagy mikor vetted észre?

Javaslom, hogy amint lehetőséged adódik vidd el orvoshoz, mert a Betadinos kezelés talán javít az állapotán, amíg nem jut el az orvoshoz, de nem biztos, hogy megoldja a problémát. Mindenképpen jobbak az esélyei, ha orvos is látja.

2014. márc. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na hat ez a masik problema ami aggaszt..hogy ugye igy kb nem valami eletkepes..kis tucskoket eszik de miota tortent semmit..van kizarolag neki valo tapja is de ugye meg csak ugy eszi alapbol ha rakenem az orrara es igx leeszi(nagyon edes)de most meg igy se...

Hat a mufuvet vasarnap tettem be hetfo este mikor kivettem etetni meg nem latszodott de nem is evett..kedd reggel vettem eszre hogy bedagatt a ket laba:/

2014. márc. 19. 23:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem jó lenne még a héten, a hétvége előtt beugrani vele az orvoshoz. És próbáld etetgetni, esetleg valami újfajta ennivalóval is próbálkozhatsz, hátha azt most megkóstolja. Sajnos ilyenkor gyakori, hogy nem esznek-isznak az állatok, anélkül viszont csökken az esélyük a gyógyulásra. Próbáld valahogy táplálni, hátha legalább egy keveset fog enni.
2014. márc. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze ..mar holnap keresek a kozelbe allatorvost ..minnel hamarabb elkell vinnem...persze probalom etetni de mivel fiatal igy is onfeju volt de igy meg az orrarol is faradt lenyalni:/...istenem es ez egy kis szarsag miadt..pedig olyan jol erezte magat...szornyu erzes igy latni :(
2014. márc. 20. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!