Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Holnap veszek egy szakállas...

Holnap veszek egy szakállas agámát, fiút vagy lányt vegyek? Egyéb kérdések lent

Figyelt kérdés

Van egy 120x30x35cm-es akváriumom, eredetileg halaknak vettem, de párom rábeszélt, hogy valami gyíkfélét vegyünk bele inkább. Ma elmentünk és megvettük hozzá a lámpát, fűtőt, háttér matricát, etetőt-itatót, hőmérőket, meg még könyvet is vettem róla. Holnapig kiolvasom:D Takarítót is vettünk hozzá. Kicsit átvágta páromat az eladó, legutóbb azt mondta neki, hogy nem nő nagyra, de ma, mikor én rákérdeztem, akkor mutatta, hogy nagyobbra nő, meg a könyv is írja, hogy 60cm-es is lehet. Így úgy döntöttünk, hogy kábé fél év múlva az akváriumot eladjuk és csinálunk/csináltatunk neki terráriumot. 3 oldala majd fa lesz, mert egy beugróba van jelenleg is az akvárium. Faltól faligosat akarok, az majdnem 180cm (olyan 175-177cm lesz a belső terület), azt írja, ennyi a minimum. 5cm minusz az nem olyan nagy baj, ugye? Szélességében is olyan 40cm-esre tudjuk megcsinálni, és 45-öt ír. Magasságra akár magasabbra is megtudjuk csinálni. Magasságra milyen magasra érdemes? 40-re írja a minimumot. Mit érdemes belevenni dekorációnak? Vettünk ilyen zöld kárpitot (a kisállatkereskedésben) hozzá, azt mondta az eladó, jobb, ha mű cuccokat veszünk bele, nehogy beszippantson valamit, amit nem kéne és megfulladjon. Van egy-két mű fa darabom, a kicsinek még elég lesz, de egy nagynak már nem. Akkor majd kéne egy új, nagyobb bele. Mivel takarítsam meg a mű fákat? kifőzzem őket? Használták előzőleg akváriumban, én különösebben nem takarítottam. Mű zöldet vegyek bele?

Azt nem írja a könyv, hogy mennyit eszik egy kölyök, milyen arányban adjak neki zöldséget és mennyi kukacot vagy mit. A zöldséget ugye nyersen eszi? Milyen gyakran kell neki adni, és egyáltalán enni milyen gyakran eszik? Naponta egyszer, vagy többször. Mely napszakban? Mennyit kell vagy inkább lehet vele foglalkozni. Ki lehet szedni a terráriumból naponta, mennyi időre? Bárki, aki tud még egyéb infót, amit még nem jutott eszembe most megkérdezni, kérem írja le.


2014. ápr. 12. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy mehet akár 2 agáma is. Kiskorukban elég nekik a mostani terrárium, ha nagyok lesznek akkor pedig az a 180 centi hosszú terkó nagyon jó hely lesz nekik. Lehet nekik betenni faágakat, sziklákat, talajnak nem kell ilyen speckó szőnyeg, teljesen megfelelő a sima homok, a természetben se szőnyegen mászkálnak. Műnövényeket is lehet bele tenni, meg egy-két búvóhely is szükséges. élő kajának a tücsök vagy a csótány a legjobb, ezt vitamin porozni kell. A zöldséget nyersen kell adni.

Olvasmány: [link]

2014. ápr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Beállítottuk az akváriumot, de közvetlen a lámpa alatt 42 és annál magasabb, másik végébe 22-realizálja magától az állat, hogy, arréb kéne mászni? Megégeti e magát, vagy túlságosan kihül e?
2014. ápr. 12. 23:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem realizálja, elég buta. Emeld meg a lámpát.
2014. ápr. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Párom épp azon van most:D Én is azt vettem ki a könyvből, hogy nem veszi észre az állat, hogy nem jó neki:D

Már most elkezdünk utánanézni, beszerezni az anyagokat, eszközöket, hogy kialakíthassuk a végleges helyét/helyüket. Lehet kettőt veszünk, hogy ne unatkozzanak. Az állatok is társas lények:D

2014. ápr. 13. 12:30
 5/9 A kérdező kommentje:

Ma hoztuk haza a szakállas agámát, inkább kisebb, mint 2 hónapos szerintem, de lehet megvan annyi. Nagyon aranyos, aktív kis jószág. Nevet majd pár nap-hét múlva adok neki, már egy egész sorozat képet gyártottam róla. Az első pár percben csak a kezemben tartottam, simogattam, hogy megnyugodjon, aztán szép lassan betettem a helyére, gondoltam mára ennyi ismerkedés elég, nem akarom nagyon megijeszteni. Már szaladni is láttam:D Pár percig csak mozdulatlanul figyelt az akváriumban, majd lassan körbenézett a fejével, aztán szépen elindult óvatosan és egy fél óra alatt kábé bejárt mindent. Hangokra aktívan figyel meg a mozgásra. Ez gondolom jó jel. Már többször volt a meleg és hideg helyen is, váltogatja a helyét. A határaig is úgy látom felmérte, tetszik neki a háttér-ilyen sivatagos, de van rajta növény is. Már megvolt az első ürítés is, gyorsan ki is szedtem ilyen anti bakteriális törlőkendővel, remélem azzal lehet. Vizet és zöldséget raktunk be neki, a vízbe már bele is szaladt.

Néha tátogatja a száját. Azt miért csinálja? Meg megkóstolt mindent a nyelvével. Az üveget is meg amire felmászott azt is, a falra ragasztható hőmérőt többször is, mikor betettem, akkor még a földön volt a hőmérő, de most már az üveg falán. Belülről. Főleg felmászni szeret, elbújni még nemigen bújt el. Igazából a dekoráció halas akváriumhoz tartozik, mert először úgy volt, halakat veszünk, de párom hüllőt akart. Így van egy kis hídja, egy fatörzse meg egy fagyökere-ez utóbbit eldöltve raktam be, mert túl magas lett volna, meg így biztos nem dűl el. A farönk alatt is el tud bújni, de az alatt még eddig csak át-át szaladt. Evett most két kis saláta darabot, így most már nyugodt vagyok, hogy megtalálta. Bele-bele mászik a vízbe..föl akar mászni a háttér dekorációra, ami persze csak fotó:D

Néha feltartja a farkát a meleg területen. ...jót el mászkál, azt hittem, majd csak ül és néz egész nap, de ez így sokkal jobb, hogy szaladgál. Feszt be akar menni a háttérbe:D. Elég sokszor visszatér a meleg területre..

Így a leírtak alapján ugye jól viselkedik? Ugye nem azért ilyen aktív, mert fél. Remélem ez a normális.

Honnan tudhatom, hogy szeret nálunk lenni? Persze még idő kell neki.

2014. ápr. 15. 16:52
 6/9 botond088 ***** válasza:
Igen, ezek jó jelek. A szakállas agáma aktív faj, azért rohangászik ennyit. Az enyém is folyton ezt csinálja! Azt hogy jól érzi magát, azt te is látod, ha nem búslakodik egész nap, és nincsenek tünetei akkor valószínű hogy jól megvan!
2014. ápr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A szakállas agáma mindig ugyan oda ürít, mert először a szőnyegére ürített, de utána még aznap este a napozójára és tegnap megint a napozójára.

Baj, ha nem eszi a zöldséget nagyon? Első nap két falat sali lement, ma kikirics levelet raktam be, az előbb néztem a tálját, gyanús, hogy evett belőle az után, hogy már ma kapott 10 kis szöcskét. Tegnap előtt répát és salátát próbáltam, tegnap répát és fehérrépa levelét, de abból abszolút nem evett. Ma sikerült kicsit a vizes ujjamat a szájához tennem többször is és nyújtogatta utána a nyelvét. Tegnap a tenyeremet is megkóstolta. Még most csak pár percekre vesszük ki egy-két alkalommal a nap folyamán. A nyakát mikor simogatom, behunyja a szemét, biztos mert tetszik neki. Nem sokáig akar maradni, kicsit még a majd 4 évesemtől meg van ijedve talán. Kicsit rányomja az ujját, de tényleg csak nagyon kicsit, egy ilyen kis teremtményt nem nehéz megnyomni. Azért próbálkozik kislányom, próbál a legóvatosabb lenni. Próbáltam többször is a víbe irányítani a kis gyíkocskát. Így szoktam mondani lányomnak. Majd valami nevet találunk ki neki. Az első éjszaka után kicsit féltem lejönni a nappaliba, hogy vajon élve találom e, úgy tűnik, azért még jól érzi magát.

Nem tudom, hogy nem tettük e túl zajos, hangzavaros helyre, de a szobánkba azért nem akartam rakni, mert egyrészt nincs is hely, másrészt oda csak este megyünk be, az meg túl ingerszegény lenne szerintem. Itt nézzük a tv-t a nappaliban, el-el haladunk az akvárium előtt.

Már mondtam szegénykémnek, hogy kénytelen lesz megszokni a nyüzsgést:D

Érdekes, hogy mintha jobban szeretné a hűvös oldalon lévő mászókáját. Az egyik hátsó lábán a leghosszabb ujján nincs köröm. Olyan, mintha rövidebb is lenne egy csöppet a másikhoz hasonlítva. Remélem ez nem okoz majd gondot. Ezt már rögtön a hazahozása után észrevettem. Férjem ment el érte, szerintem ott én se szúrtam volna ki.

2014. ápr. 17. 18:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Kis korban inkább csak rovarokat kapjon, ritkán zöldséget. Etetni elég minden másnap, ha nagyobb lesz 3 naponta is elég.
2014. ápr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Biztos elég minden másnap? Úgy felfalja mindig azt a 10 rovart, hogy csak lesek. És ma még több zöldséget evett. Kikirics levelét megint. Legközelebb lehet majd borsót, répát adok neki.
2014. ápr. 18. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!