Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen hüllőt tartsak?

Milyen hüllőt tartsak?

Figyelt kérdés

Legjobban a szakállas agáma és a szavanna varánusz tetszik de ugytudom hogy túl költségesek ezért gondolkoztam a leopardgekkon és egy kameleonon ( nemtudom milyen kameleon ajanlhato kezdoknek) csak nem tudom hogy:

Mennyibe kerülnek?

Milyen felszerelések kellenek nekik?

Mit esznek?

Mekkora terrárium kell egy állatnak? (Kameleon, gekko, varanusz, agama)



2014. ápr. 14. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kaméleon!!!de a legjobb választás a:teknős a teknős ára:Gyál hunyadi utca:3000ft egy teknős. a teknős csöndes állat . de ha megilyeszted :hangosan dörömböl.nem tudok neked most széles választékot mondani, de egy állat kereskedő biztos tud!!!
2014. ápr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Teknőst nem szeretnék egyébként az agáma és a varanusz kozott nem tudok donteni
2014. ápr. 15. 17:55
 3/11 botond088 ***** válasza:
Nekem szakállas agámám van, nagyon szeretem. Irtó jófej, bár vannak hátrányai, mégis ajánlom. Két baj van vele: az egyik hogy nagyon sokat eszik, ezért nagyon gyorsan nő, a másik pedig hogy nagyon nagyra is. Bár attól függ mihez képest, nyilván nem egy leguánhoz képest nagy, de a maga 45-55 cm-vel viszonylag nagynak számít. Ettől függetlenül szerintem nincs nála jobb választás, csak informálódni kell előtte. Az áruk 6000-20000 Ft. között mozog attól függően hogy mekkora állatot szeretnél. A varánusz is jó választás, csak azoknak nagyon magas az áruk, valamint aktivitásuk is sokkal lankadtabb az agámáénál. Gondold meg mire van lehetőséged, mennyi pénzt áldozol bele, és ez alapján dönts. Hajrá!
2014. ápr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én a szakállasagámára szavazok, ő egy nagyon kezes állat, sok zöldséget eszik és ha nincs otthon rovar, egy répát hétvégén is tudsz venni bárhol.


A sisakos kaméleon csak rovarokat eszik, nem fogod győzni vásárolni a sok tücsköt, sáskát neki. A felnőtt állat elég sokat kajál.

2014. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
inkáb szakállas agáma.első iró
2014. ápr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Kezdő hüllősöknek leopárdgekkót vagy agámát szoktak ajánlani.

A gekkó nem nő olyan nagyra , ezért kisebb terra is elég, de éjszakai állat,izgi hangokra lehet számítani tőle :D

Sok embertől hallom (kisállatboltban dolgozom) h válogatós, ha kajáról van szó-és sok közülük nem is igazán kedves (de ez azért nem általános)

A szakállas agáma ugye giga-mega nagyra nő, ott is lehet picit terrával kezdeni,csak aztán jön majd időről időre a nagyobb....

Viszont! Nagyon közvetlen és barátságos, gyerekekkel is kijön. Nem kell a párával sokat vacakolni,mert sivatagi állat.

Sokba kerül egy hüllőnél az első beruházás:állatka+terra+melegítő izzó+UVB izzó+ terra dekor, ha olcsón veszed is 40-50 körül lesz a végösszeg.

Viszont a kaja az nem kerül sokba :) Meg ha nagy,nem kell mindennap etetni.

2014. ápr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

kedves utolsó válaszoló tudnál segíteni mennyibe jön ki egy leopárd gekkó ára terkóval meg mindennel?

Ja és kérdező melyiket választottad?

2014. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
bocs utolsó vagyok *leopárdgekkó
2014. jún. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 jázmin010 ***** válasza:
19%
Mindenképp agáma. Nekem is van és ő a legjobb barátom. Mikor ezt írom épp a billentyűzeten fekszik és alíg lehet arrébb tolni a pocakját, hogy tudjak írni. Nagyon aranyos, barátságos állatok
2014. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem van egy hím szakállas agámám, nagyon cuki. Az enyém szobatiszta, de a szobatisztaság ritka náluk. Lehet kézbe venni, simogatni, könnyen megszelídül. Nagyon tudom ajánlani, irtó édes gyíkféle. Több színbe van, enyém "Citrus" színváltozatú(sárga)! Szeretem nagyon, már 3 éves! NÉZZ UTÁNA JÓ ALAPOSAN A TARTÁSÁNAK!
2018. ápr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!