Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leopárdgekkó tartásával...

Sőrés Kitti kérdése:

Leopárdgekkó tartásával kapcsolatos kérdések, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Leopárdgekkót szeretnénk venni,de nem tudjuk,hogy kell-e neki uv fény lámpa és mennyi a minimum hőmérséklet amin megél?Tudnátok segíteni?

2014. ápr. 30. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Vagy az, vagy vitaminpor. De Uv lámpától életteltelibb a színe, kvázi "lebarnul". Persze uv-b fénycső kell, uv-a önamgában semmit nem ér.

Hőmérséklet 20 fok felett valahol, ez egyedenként is változó. Célszerű melegítőkövet használni, ha állandóan azon fekszik, akkor hideg van neki. Főleg télen van belől probléma amúgy.

Olcsóbb megoldás a párkányos kialakítás, azaz több szinten olyan közel mehet az izzóhoz, amennyire akar.

2014. máj. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És ha ilyen lámpákat rakok be neki a terráriumba akkor annak meddig kell mennie?És azt tudom hogy rovarokkal táplálkozik,de élőt adjak neki vagy ami már nem él?

2014. máj. 1. 09:41
 3/8 Zowie ***** válasza:
szia! Nekem is vannak leopárdgekkóim, nem használok hozzájuk semmiféle lámpát, a szobahőmérséklete bőven megfelel nekik max télen szoktam a terrárium fölé este fele egy csíptetős spot lámpát használni, amíg fent vagyunk. Szépek, egészségesek már szaporodtak is, a kicsik is egészségesek. Élő eleséget adjál nekik: tücsök, lisztkukac, csótány bár a csotit az enyémek nem nagyon kedvelik de gekkója válogatja. Az egyik pici pl csak tücsköt hajlandó enni semmi mást nem fogad el.
2014. máj. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

És semmilyen talajmelegítőt sem használsz?

Csak azért kérdezem,mert nekem azt mondta az egyik ismerősöm,hogy ha lámpa nincs akkor valamilyen talajmelegítő kell neki,mert másképpen elpusztul.

2014. máj. 2. 14:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Na szóval: a leopárdgekkó NEM igényli a z Uv-t. Nappal 27-32, este akár 21 fok is lehet. Ez nyáron megvan, télen meg egy sima asztali lámpa elég, de vehetsz spotot is ha akarsz.


Viszont ajánlom figyelmedbe: [link]


Emellet ha kérdésed van (pl hol vedd) akkor írj üzit. Szinte mindent tudok róluk :)

2014. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a link nemjó vmiért, de akkor írd be: leopárdgekko tartása,leopárdgekkó etetése, leopárdgekkó terrárium
2014. máj. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Zowie ***** válasza:
Nem használok talajmelegítőt se, csak télen egy sima lámpát egy pár órára.
2014. máj. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ezekkel a válaszokkal nagyon sokat segítettetek! :)

2014. máj. 4. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!