Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet betegség jele kis...

Lehet betegség jele kis korban ha hátul a kisteknős páncélja kissé hajlékony?

Figyelt kérdés

Nem nagyon,csak mióta sokat olvasgatok róluk elkezdtem nyomogatni finoman és észrevettem,hogy azért nem a leg keményebb hátul és oldalt,de igazából nemtudom,hogy milyennek kéne lennie.Azért kérnék némi segítéséget.

5 és 7 cm - esek.



2014. máj. 6. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
ha még csak 1-2 hónaposak normális majd idővel megkeményedik
2014. máj. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gagamama ***** válasza:
Idővel majd erősödni fog a páncélja ne nyumogasd. Adjál nekik elegendő D vitamint az nagyon erősíti a páncélját. :)
2014. máj. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 saku28 válasza:

Nekem sose volt ilyen gondom, az enyémnek kiskora óta olyan kemény páncélja van, hogy még az állatorvos is megjegyzete, hogy masszív kis csúnyaság :)

Szerintem erre a tekitartás aranyszabálya tökéletes: legyen változatos az étrendje de kishalon alapuljon és hagyd hogy sokat napozzon. Én vettem neki jó drágán terráriumi lámpát ami kifejezetten UV lámpa, valószínűleg az sem tett rosszat neki. Nem mondom hogy olcsó, de ha az ember bevállal egy állatot akkor próbálon meg minnél jobb környezetet teremteni neki.

Ha úgy gondolod, hogy nem napozik eleget (fél, nem érzi magát biztonságban kint) vedd ki egy cipősdobozba, állítsd be a lámpát fölé úgy hogy a kezednek kényelmes meleg legyen, ne túl forró de azért jó meleg, és hagyd egy órácskát alatta. Egy óra alatt semmi baja nem lesz teljesen víz nélkül, viszont így biztos, hogy napozik. Azért nézz rá, nehogy megsüljön szegényke :)

A visszatételnél én vigyáztam rá, hogy ne hirtelen a nagy melegből tegyem vissza a vizébe, bár nekem ezt a megoldást tüdőgyuszi után ajánlotta az orvos.

2014. máj. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!