Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet, hogy férges a szakállas...

Lehet, hogy férges a szakállas agámám?

Figyelt kérdés

1 napja vettem észre hogy véres székletet produkált a hím 5 éves szakállas agámám, pontosabban először kakilt egy normálisat és utána jött ki belőle az a kevés vér.

Az utóbbi időben nagyon lefogyott viszont normálisan megette a kis napi adagját, ma elrohantam vele állatorvoshoz, sajnos nem foglalkozik hüllőkkel.. csak egy cseppet tudott a nyakába csepegtetni, ami állítólag rendbe teszi őt.. hál istennek rám hozta a frászt az internet, hogy 1 sejtes paraziták okozhatják ezt. nektek volt már hasonló? szinte tojás kora óta én nevelem.. nagyon a szívemhez nőtt és tehetetlennek érzem magam. Mit tegyek? csak ne olyat írjatok,hogy állatorvos !! Mert tisztában vagyok vele, de egy sincs a környéken.Mit adhatnék neki ?



2014. máj. 22. 20:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és még valami amit megfigyeltem nála..hunyorogni szokott a fél szemére vagy becsukja. valahol olvastam,hogy ez is egy tünete lehet a férgességnek plussz kis szürke 1mmes nagyságú apró bogarat látok rajta néha rohangálni rendszeresen fürdetem most már hogy bejött a jó idő kirakom őket napfürdőzni is és akkor gyönyörű élénk sárga színe van amilyen alváskor is előjön neki.A barátnőjével tátott szájjal szokták élvezni egymáson fekve a 35°C-os időt-napsütést tehát alapvetően jó kedve van, én így látom.
2014. máj. 22. 20:48
 2/4 antokivi ***** válasza:
Ha mozgólodik valami a székletében akkor valami féreghajtot adj neki.de csak mértékkel!
2014. máj. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kapott a dokitól, lehet erős legény mert ma már pancsolt megint, ki-be járkál a beltéri uszodájában normálisan eszik iszik a székletét még ma nem láttam de írok ha okés minden, szurkoljatok ! amúgy a kis bogarak és a kacsintgatás/hunyorgás mi lehet ?
2014. máj. 23. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:

a kis bogarak atkák, a kacsingatás/hunyorgás talán azért mert belemennek a szemébe az atkák

kis infó az atkákról: [link]

2014. máj. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!