Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ma a kertünkben találtunk egy...

Ma a kertünkben találtunk egy 100-140 cm hosszú kígyót, sárgászöld volt az alja és barnás- fekete a háta. Milyen fajta lehetett?

Figyelt kérdés
Nagyon gyorsan felkúszott a fára 2-3m magasra. Nem a fűbe menekült hanem a fára kúszott,miért?
2014. máj. 25. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Biztos vagy benne, hogy kígyó volt? Kertekben inkább sikló szokott előfordulni, főleg akkor, ha a kert nagyon sűrű és emiatt a talaj közelében nedves, vagy ha a szomszédos kertekben talál jó rejtekhelyet. Nálunk is volt a nyaralóban, bár azt egyszer sem láttam fára kúszni.
2014. máj. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg erdei sikló volt.
2014. máj. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem haragos sikló lehetett?


[link]


Bár az erdei sikló az biztosan mászkál fákon is.


[link]

2014. máj. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és képeket! Olyan környéken lakom ahol ápolt kertes házak vannak nincsen romos elhagyatott hely, nálunk is pázsit van ápolt tiszta minden!

Szóval ez a kígyó vagy sikló, ott siklott velem szemben és nem a fűben siklott tovább hanem van egy 80éves óriási tiszafánk és arra siklott fel,de egy pár másodperc alatt más 2-3 méternél tartott! Amikor a lombsöprűvel lepiszkáltam, újra fel ment! Nagy küzdelem árán bele tetem egy hordóba szegényt, de többször is "kapott" felém a fejével. Szép sárgás zőld volt a hasa és nagyon sötét barna a háta inkább fekete és nem volt mintája. Jó nehéz volt és majdnem olyan vastag mint egy banán! Szóval kivittem a mezőre, kiborítottam a hordóból és elsiklott gyorsan de érdekes módon egy 4-5 méter után egy ott lévő nagy bokorra siklott fel és ott maradt.

2014. máj. 25. 17:05
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
első hozzászóló: megmondanád hogy a sikló az mi ha nem kígyó? esetleg ló?
2014. máj. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezen én is gondolkoztam hogy a sikló és a kígyó között mi a különbség?
2014. máj. 26. 18:28
 7/11 anonim ***** válasza:

A sikló a kígyók alrendjébe tartozik:


[link]

2014. máj. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A haragos siklóról itt van több kép, még a harapásának nyomról is:

[link]


Ha feléd kapott, akkor ez is lehetett.

2014. máj. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a képeket!
2014. máj. 27. 11:39
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


ha erre erősen hasonlított akkor sikló volt.

2014. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!