Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A fali gyíkoknak az ösztöne a...

A fali gyíkoknak az ösztöne a vadászás?

Figyelt kérdés

Megmentettem egy fagyott kicsi fali gyíkot még december elején. Azóta meg van, van terráriuma, kövek és persze homok alatta.

Viszont ha berakjuk neki a csontkukacot, amit az állatkereskedésben adtak, de nem hajlandó megenni. Sőt, a kukacok leássák magukat a földbe.

Csak akkor eszik, ha odanyújtjuk neki csipesszel a kaját.

Félek, ha tavasszal kiengedem a szabadba, éhen pusztul.

Vagy mindenképpen tudnak vadászni?

Köszönöm.


2010. jan. 2. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi az a fali gyík? Minden gyík ragadozó, tehát bennük van a vadászat. Ez a példány az elmondottak alapján el fog pusztulni, mindegy, hogy elengeded-e vagy sem. Erre utal a táplálék iránti érdektelenség is.
2010. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Olyan, minta fürge gyík. Csak ez a lakótelepek falán és a sínek között él. Igazából téli álmot kéne aludnia, lehet azért nem érdekli az étel.

Nem akarom látni, hogy meghal. Ezért engedném el.

Szerintem nem haldoklik, hiszen elég szépen fejlődik, a farka is nő vissza már(hazahoztuk, és egyből ledobta). És egészen terebélyesedik széltében is. :)

2010. jan. 2. 18:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj amiatt hogy éhenhal ha elengeded, lehet hogy csak furcsak neki hogy fogságban van és ezért ő is máshogy viselkedik. Elég szívós kis állatok ezek. És végülis amikor eteted akkor eszik szoval lehet hogy csak idő kell neki.
2010. jan. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!