Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért becsülik ilyen nagyra a...

Miért becsülik ilyen nagyra a kígyókat?

Figyelt kérdés
Van ahol azt írják, hogy az anakonda 9 méter hosszú és 227 kg tömegű, a kockás piton pedig 10 méter hosszú és 158 kg tömegű is lehet, de az angol wikipédián azt olvastam, hogy a legnagyobb lemért anakonda csak 521 cm hooszú és 97,5 kg tömegű, a legnagyobb kockás piton pedig 6,95 m hosszú és 59 kg tömegű volt. Miért becsülik akkor ilyen nagyra ezeket a kígyókat?

2014. jún. 26. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Benszülött törzsek, telepesek és vadászok elbeszélései alapján sokkal nagyobb példányok is élnek/éltek.
2014. jún. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ez attól függ hogy a kígyónak milyen élete van mert ha sokat kell menekűlnie akkor alkalmazkodik ehez pl. úgy hogy az izmai fejlődnek de ne arra gondolj hogy edzenek hanem arra hogy menekülés közben jobban használja az izmait. Amúgy ilyen rekordok csak a tenyésztőknél szokott lenni általában a vadon élő állatok inkább alkalmazkodnak a környezetükhöz.
2014. júl. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
34%

"Amúgy ilyen rekordok csak a tenyésztőknél szokott lenni általában a vadon élő állatok inkább alkalmazkodnak a környezetükhöz."


Pont hogy fordítva csak nagyon ritkán.

2014. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Régi kérdés, de gondoltam írok hozzá. Kockás pitonból van 7métert meghaladó példány is, ő kegyelme nőstény és 120kg.
2015. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
6-8 méter hosszú ált. mind2, de szerintem ritkán, de lehet 10 m is...
2015. nov. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!