Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nappali gekkó tartása?

Nappali gekkó tartása?

Figyelt kérdés

Helló


Utanán olvastam a madagaszkári nappali gekkónak, de nem találtam választ minden kérdésemre. Kezdem az etetéssel: azt értem, hogy eszik tücsköt kukacot, csótányt stb., de ezekből elég ha csak az egyikket kapja vagy érdemes váltogatni és, ha igen akkor milyen gyakran? Ha kicsi (kb. 11-12cm) mit eszik? Tényleg megeszi a bébi ételt? Csak a szopós egeret eszi meg vagy a kifejlettet is? Elhízhat a mézzel bekevert gyümölcs péptől? Csobogóból is tud inni? Mennyi időbe telik mire megszokja ùj helyét. Egyenlőre ennyi jutott eszembe. A válaszokat előre is köszönöm.



2014. júl. 31. 09:33
 1/2 anonim ***** válasza:

1-2 hét alatt megszokja a terráriumot.

Többször egyen tücsköt, vagy kis sáskát és kevesebbszer lisztkukacot. Pl adj 5 tücsköt egy etetésre. 2 nap mulva megint 5-öt. Látni fogod ha elkezd hízni, a liszkukac hízlal, sőt tücsökkel is meg lehet hízlalni könnyen, bár inkább 1 éves kora után volt rá jellemző a hízás. Amíg fiatal inkább csak jobban nő, nem hízik, de amikor eléri azt a 20 centis méretet, akkor már el tud hájasodni a tokája. Mézes keveréket egy héten egyszer adj, mert az is hízlal és a terráriumban nem mozogja le. Ha kiengeded futkos a falon, csak nem biztos hogy meg tudod fogni. Én nem adtam neki egeret, kb 3 évig volt gekkóm, majd eladtam. Egy nagy tál víz volt betéve neki, abból ivott. Biztos tud inni csobogóból is, mert amikor kiengedtem az akváriumot is megtalálta és onnan ivott. Csak szerintem a csobogóban nehezebb cserélni a vizet. Egy tálat könnyebben kiveszel és naponta kell neki friss vizet adni. Nekem nem volt csobogóm. Bespricceltem neki vizet napi 2x egy virágpermetezővel. Ilyenkor nyalogatta az üveg falat is, onnan is ivott.

2014. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

vitamin port is vegyél és a kajáját szórd be vele

[link]

2014. aug. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!