Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lenne pár kérdésem az ékszerte...

Lenne pár kérdésem az ékszerteknősömmel kapcsolatosa. (? )

Figyelt kérdés

Hogyan lehet megállapítani egy teknősről , hogy hím vagy nöstény?

Melyik a legjobb táplálék a számára?

Az én teknősöm csak lisztkukacot eszik és nyers csirkehúst.

Ez elegendő tápérték?

Hány naponta kell etetni?

Hány centi víz kell az akváriumba? (a páncélja kb. 7 centi hosszú)


2010. jan. 17. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy him vagy nőstény azt cska ivarérett korában lehet megállapitani,a himnek nagyon hosszúak a karmai,és kisebb mint a nőstény.van még több jellemzője is,de ez a kettő a leg szembetünőbb.

Lisztkukac,nyers csirkehus nagyonjo,még fagyasztott halat adjál neki,száritott vackokkal ne etesd.Az enyémek szeretik a zöldségeket is,+ hinár.

Amig picike naponta egyszer,majd átlehet térni a kétnaponta,heti kettő,és heti egy etetésre.A tied ha ekkora akkor még heti 3-4szer etesd.

Annyi viz kell az akváriumba,hogy tudjon uszkálni,minimum tiz centi magasan legyen a viz,hogyha hátrafordul vissza tudjon fordulni.

Remélem segitettem

2010. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Milyen züldséget adjak neki?

Egyébként köszi az eddigi válaszokat :)

2010. jan. 17. 18:52
 3/6 anonim ***** válasza:

A teknősről meg lehet állapítani fiatal korban is, hogy milyen nemű: Ha a hasa homorú akkor fiú, ha domború akkor kislány.

A teknősök a változatos étrendet szeretik. A legfőbb táplálékuk a hal (lehet fagyasztott, élő, vagy amit állatboltban is lehet kapni) A lisztkukac is fő ételnek jó. Amit még adhatnál neki szívmix, vagy páncélerősítő vagy teknős müzli (kiegészítő kaja)

Ha idősebb a teknős adhatsz neki növényi eredetű ételeket is: spenót, saláta, kiwi, narancs, alma (csak a bele kis kockára vágva) paradicsom (ennek is csak bél) sárgarépa, káposztalevél. Persze mindent csak kis darabokban.

A kisebbeket napi egyszer. anagyobbakat ráér kétnaponta. Ha ugyanabban az időben eteted, akkor nem fog egész nap kunyerálni hanem csak akkor, de az jópofa látvány:D:D

ha a nagy a teknős akkor is max 30 cm lehet a víz. Ha kisebb úgy kell, hogy le tudjon bukni alá, és tudjon benne így úszkálni. De az akvárium 1/3a szárazföld legyen, ahol napozhat=) A vízbe meg ajánlatos vízmelegítőt tenni.=)

Sok szerencsét=)

2010. jan. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az enyém mindent eszik: nyers hús, felvágott, légy, bogarak, pók, szárított cuccok, paradicsom, alma, hínár. Legjobb az élő kishal, azokra szeret rárabolni, ha betteszem hozzá, teljesen megőrül tőle, és tör zúz érte mindent :D
2010. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az igaz, hogy szereti az élő halat, meg kiélheti rajta a vadászösztöneit, de hogy vagytok képesek megöletni egy guppit? Nekem van halam is teknősöm is (külön akvárium) Nem lennék képes akár egy idegen halat adni neki, nem hogy még a saját tenyszetemből... Hisz ők is olyan aranyosak.
2010. jan. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pancsa2003 válasza:

Hogy fiu v lany ugy is meg tudod állapitani hogy a fiuknak hosszabb a farkuk

annyi viz kell neki hogy kellemesen tudjon uszkalni szerintem ezek jo taplalékok talan még nyers halat adhatnal neki ha pici akkor naponta etesd ahogy nö hetente 4-5 majd egyre kevesebbszer

remélem segitettem

2014. dec. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!