Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kaméleontartók! Milyen tapaszt...

Kaméleontartók! Milyen tapasztalataitok vannak? Könnyű tartani őket és az eleségállatot? Nem hangosak a tücskök?

Figyelt kérdés
most szeretnék kaméleont venni ezért érdekelnek a tapasztalatok

2014. nov. 1. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Könnyű tartani.


Hát a nőstény tücskök elég hangosak, nálunk egy időben elszabadultak a konyhában és a hűtő mögött ciceregtek fél évig, úgy hogy csak a hangjuk volt meg, a tücsköket nem láttam hogy hol vannak. De volt amikor bejött a szobába egy tücsi és átellenben ordibált egymással 2 tücsök, felváltva. Egyik a szobából üvöltözött, a másik meg a konyhában volt kint. A hangjuk 42 decibel pontosan, megmértem telefonnal. Amikor tapsolok bekussolnak, de aztán megint kezdik a csipogást.


A sáskák nem zenélnek, az megnyugtatóbb.

2014. nov. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, szóval bölcsebb dolog a tücsköket mondjuk a kamrában vagy a garázsban tartani
2014. nov. 8. 07:30
 3/3 anonim válasza:

Nekem egy kb 40cm magas zárható vödörbe vannak a tücskök egyik se szökik ki, néha 1-2 mikor veszek ki a kaméleonnak elkóborol de hamar össze lehet szedni. A tücsköknek lédús almát adok nagyon vékonyra összevádva naponta-kétnaponta 2-3 szeletet.

A kaméleon csöndes, nem csap zajt és viszolag könnyű tartani. Reggelente szoktam neki 10-15 tücsköt beszórni (persze az én kaméleonom most 3 hónapos) azzal egész nap elvan sőt valamikor pár darab szaladgál még másnap is, de mindig van neki bent. Növényről iszik nekem a kaméleon reggel szoktam neki "belocsolni" mikor a tücsköket adom neki és délután pedig megint "locsolom". Ez elég neki és a páratartalom is jó (60%).

Ölelgetni nem lehet őket úgy, mint pl egy kutyát de szépen hozzá lehet szoktatni ahoz hogy a kezeden eljárkáljanak. Nem szeretik ha nagyon babusgatják őket olyan maguknak való lények.

FONTOS: 2 kaméleon ne tart egy terráriumba, mert alá-fölé rendeltség alakulhat ki és a "vesztes" a depreszsió miatt hamar elpusztulhat.

A hőmérsékletet és a páratartalmat fontos nekik mér, de beraksz a terráriumba egy hőmérőt és egy páratartalommérőt teljes mértékben meg van oldva akkor a gondod. Nekem 25-26°-ba van és 55-60% páratartalomba, ami nekik tökéletesen megfelel.

Takarítani én 1-2 hetente szoktam úgy isten igazán, persze amit piszkol azt minden nap kiszedem alóla, higénikusabb is így.

Szerintem nem épp bonyolult tartani, de van sok jó oldal ahol teljes mértékben utána tusz olvasni.

2014. nov. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!