Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy mikor lesz a teknőcömnek tojáskája?

Figyelt kérdés
Lassan 5 éves lesz, még sosem tojt. Ékszerteki

2014. nov. 12. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyèm 28èves ....szerintem nem àtlag körülmènyek kellenek hozzà
2014. nov. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor az a mozgás, amit időközönként csinál, csak ösztönös? Állatorvosnál voltam vele, azt mondta, hogy nincsen benne tojás, ugyanis azt hittük. Ha kimereszti a farkát és elengedi a lábait, akkor az inkább mondjuk valami haspuffadás, mint tojásrakás előmozdulata?
2014. nov. 12. 19:06
 3/5 A kérdező kommentje:
Az időközönkénti mozdulatot nem írtam: tehát 2 éve évente a hátsó lábával ásást "tettet". Olyan, mintha táncolna :) De úgy tudom, ilyenkor inkább a tojások lerakásához készíti elő a fészket. De mivel nincs homok, így képes a padlóra is tojni, de ő még csak a mozdulatot csinálja.
2014. nov. 12. 19:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én pirosfülű ékszertekim kb 7 éves korától kezdett el tojni. Azóta minden évben tojik nyáron. Nekem könnyebb volt észrevenni nála, mert én nyaranta kint tartom a kerti tóba és ott mellette tud ásni magának lyukat ahova letojhat. Enyém azt szokta csinálni hogy mielőtt tojnia kell akkor állandóan fel alá járkál a tó körül és szagolja , meg kaparja az első lábaival a földet, keresi a legjobb helyet. Ha megvan akkor utána kezd el a hátsókkal ásni.

Próbáld ki te is a tekidnél, hogy viszel be neki egy nagy tálba homokot, hátha tojni fog. Mondjuk általában nyáron szoktak tojásokat rakni.

2014. nov. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, köszi :) Az enyém állatkereskedésből van, ott mondták, hogy decemberben született, ezért gondolom, hogy időben egy kicsit el van tolódva a biológiája, ő nyár végén udvarol és ősszel akar tojástrakni :D
2014. nov. 13. 20:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!