Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Azt hallottam, hogy egy 35...

Azt hallottam, hogy egy 35 cm-nél nagyobb (víziteknősnek) hetente egyszer kell kaját adni! Ez igaz? Azalatt simán éhen hal! Ti mennyit szoktátok etetni a teknőse (i) teket?

Figyelt kérdés
2014. nov. 23. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hal éhen.Hetente kétszer etetem őket.

De a heti egyszeri is elég.

2014. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és ha én mégis többet etetem akkor az túletetés?
2014. nov. 23. 14:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Jobb esetben bebüdösödik a víz,rosszabb esetben kinövi a páncélját,és elpusztul.
2014. nov. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az természetellenes etetés. Ne hasonlítsd össze melegvérű állatokkal! Olvass utána a biológiájának, és aszerint elégítsd ki az igényeit.

Nem teszel vele jót, ha a saját elképzeléseid után mész.

2014. nov. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és honnan tudom ha éhes? azért köszönöm a válaszokat
2014. nov. 23. 15:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Adsz neki hetente 1-2x pár fehér halat,szív-mixet,meg 3-4 apró halat,az bőven elég.De úgyis megtapasztalod idővel.Csak ne etesd túl!
2014. nov. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Többször éhes, mint ahányszor ennie kell, úgyhogy sehonnan nem tudhatod hogy éhes, de ez semmit nem is jelent.


Ezek nem háziasított állatok, nincsenek az ember igényeire, biológiai órájára szoktatva, és fogalmuk sincs róla, hogy legközelebb is lesz kaja. Ezért ha van kaja, azt felzabálják.

De ez nem természetes, az evolúció úgy alakította őket, hogy úgy működjön egészségesen a szervezetük, hogy ebbe bele vannak kalkulálva a sikertelen vadászatok, a hidegebb időszakok (lelassult anyagcserével) stb.


Ez olyan dolog, hogy egy vadasparkban egy farkast se etetnek úgy mint egy kutyát, minden nap.

Adnak neki enni egy héten 2szer, de akkor brutál sokat, meg nem csak húst, hanem belsőséget, inakat, bőrt, csontot, porcot, mindent.


Minden nap tudna enni, de bele is pusztulna. Nem így alakította a természet az emésztését.


Annyi kaját kell adni a teknősnek, mint a feje, meg a nyaka együtt. És ha idősebb, akkor ritkábban.

Nála is sokkal fontosabb a minőség. Mivel a természetben egész halakat eszik, csontostól, szálkástól, belsőségestől, ezért fogságban tartva is úgy kell neki étkezést biztosítani.



[link]


Itt az általános tartáson belül rákereshetsz az ékszerteknős etetésére.

2014. nov. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!