Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy 70-80literes akváriumba,...

Egy 70-80literes akváriumba, milyen halakat tartanátok és miből mennyit, úgy h. én szeretnék bele neon halakat és vitorlás halakat is?

Figyelt kérdés
Ezek a halak milyen fajta halakkal tarthatók együtt?
2010. febr. 1. 13:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha van levegőztetőd, akkor kb 1-1.5 literenként tartható egy hal. Nekem a kolis akváriumomban 8 literre voltak 10-en, de iszonyú zsúfolt lett.

Mivel én imádom a neonhalakat, tuti abból tennék bele 80at... uhh, gyönyörű volna, mint valami tengeri korall környéke. De passzol mellé szerintem a szifó is, meg a betta. Bár az lehet, hogy megeszi őket. Nálam neon-szifó-guppi összeállítás volt otthon tökjó, ezek nem is nagyon kényesek. Kát bettát vettünk hozzájuk, abból az egyik ok volt, a másik elkezdte enni a többi halat. Nem tudom, melyik viselkedés a normális.

2010. febr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tudom, rég lejárt kérdés, de hátha megmenekülnek a halak a túlzsúfolástól...

Vitorláshalnak minimum 2x ekkora kellene, ha nem tartanál más benne, csak egy párat. Párválasztó halak, azaz minimum 6-ot érdemes tartani belőlük.

Emellett a vitorlások szépen kiírják a neonhalakat...

"Ha fiatalon kerülnek az akváriumba, van rá esély, hogy még a nagyobb neohalakat is elfogadják, de később kizárólag táplálékként tekintenek rájuk."-Wikipédia

Bár a Wikipédia sem tökéletes. Az csak 80-100l ír, bár tarthatók ilyen helyen, ha megnőnek érdemesebb egy nagyon aksi. Magyarán átmeneti akváriumnak jó.

Az 1-est viszont nem értem.

Egy 8 literes akvárium 20x20x20 cm. Garnálatáráshoz is kicsi. Egy vitorláshal lehet 15 cm... vagyis egy vitorláshal sem tud megfordulni benne.

A hatályos jogszabályok értelmében 30l alatt NEM tarthatsz EGYETLEN gerinces állatot sem.

Ekkora méret, is 1 sziámi harcos hímnek felel meg...

2015. dec. 22. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!