Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős terráriumot mivel...

Katoonene kérdése:

Teknős terráriumot mivel világítsam?

Figyelt kérdés

Hali! 2 kisteknősömnek (kb. 6-6 centisek) számára alakítom ki a helyet. Amivel gondban vagyok, az a világítás.


Elég eltérőek a vélemények, van aki szerint nem is kell, de én ezt kilövöm, mivel imádnak napozni (jelenleg egy sima 18 wattos égővel csapatom) most még nincs tető, de lesz, így ugye elég magas lesz a páratartalom, és szerintem illene valami spec izzót venni. Milyet vegyek? Mindezek mellett nem egészen értem ezt a uvb-uva sugárzást, milyet vegyek? Vagy mondjuk veszek egy ilyet


[link]


és ez egész életükben mehet napi 8-10 órát?


Válaszokat köszi



2014. dec. 21. 14:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Mivel nem írtad oda,hogy szárazföldi vagy mocsári teknősféléről van szó,mindkettő világítási igényeit leírom.A világítás mindkét esetben fajonként eltérő lehet,de szárazföldi teknősöknél spotlámpákat kell elhelyezni úgy,hogy a terrárium átlaghőmérséklete nappal 25-30 fok legyen,és kell egy melegítő lámpa is,ami alatt 40-45 fok van.A levegő hőmérséklete legyen magasabb,mint a talajé. Mocsári(más néven vízi) teknősöknél 18-25 fokra kell felmelegíteni a vizet,a vízmelegítőt biztonságosan kell rögzíteni a szűrőhöz.A víz fölött ki kell alakítani egy száraz pihenőhelyet, amit egy erős spotlámpával kell világítani hogy kb. 40 fok legyen :)
2014. dec. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!