Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Magyarországon védett hüllők?...

Magyarországon védett hüllők? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Tegyükfel van egy gabonasiklóm ami magyarországon él vadon is és védett mivel hüllő. Nekem nincs hozzá semmiféle engedélyem (mivel nem is kell) és mondjuk ez a siki másfél méteres és a szomszédom feljelent, hogy én gabonasiklót tartok ami magyarországon védett... Megnézik... tényleg van siklóm és tényleg védett, de blokk vagy ilyesmi nincs róla mert mondjuk egy előző gazdától került hozzám. Az az előző gazda elköltözött magyarországról és nem is tudom a telefonszámát meg a pontos nevét... Akkor mivan? Gondolom a gabonasiklónak is van valami természetvédelmi értéke és azt nekem akkor ki kell fizetnem vagy mi? Meg azt honnan tudják, hogy én azt a sikit nem találtam vagy fogtam kint hanem vettem??? Régóta gondolkozok ezen megkérdeztem már egy csomó ismerősömet de senki nem tudott rá egy normális és értelmes magyarázatot adni.

Kicsit hosszú lett de nem baj csak valaki magyarázza ezt meg nekem. :)



2014. dec. 24. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Magyarország...MMMMMMMMMMMMM
2014. dec. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Honnan vetted, hogy kis hazánkban él gabonasikló? :D

Egy pár ezer kilométert tévedtél, Észak-Amerikai faj.

Maqyarországon védett hüllőt pedig nagyon komoly engedéllyel lehet tartani. Egzotikus védett fajoknál pedig CITES papírral lehet bizonyítani, hogy tenyésztett az állat, nem vadon fogott.

2014. dec. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja onnan vettem, hogy olvastam is meg még a környezettanár is azt mondta. De akkor ok így már értem. Köszi. :))
2014. dec. 24. 22:28
 4/5 TapiJ válasza:

Egyébként, hazánkban az összes hüllő és kétéltű védett.

Értékük fajonként változó, de 2006 ban 5000 volt a " legolcsóbb". :)

2014. dec. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 fiki1 válasza:
Én állatkereskedésbe vettem a sikimet de nem kaptam róla cites papírt csak egy blokkot.
2014. dec. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!