Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Bébi teknős télen nem eszik...

Bébi teknős télen nem eszik és állandóan alszik?

Figyelt kérdés
Június 9. kaptam egy bébiteknőst egészen október novemberig jó étvágya volt azután kezdett nem enni és egész végig aludni. Rákérdeztünk kisállat kereskedésbe hogy mi a baja és azt mondta a faszi hogy fázik. Most infravörös lámpával próbálom melegíteni de amióta bekapcsoltam azóta csak alszik. Néha megnézem a páncélját hogy nem e nagyon meleg de akkor is nagyon kicsit mozog. Ja és emellett húzza a jobb lábát. Mi lehet a baja?:( Nagyon sajnálom szegényt nem szeretném hogy meghaljon nagyon a szívemhez nőtt már!

2015. jan. 13. 22:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Télen ezt csinálják. :)

Mind a négy tekim ezt csinálja, kicsi koruk óta (most 19 évesek).

Kb. kéthetente esznek egy nagyon picit (abból is hagynak), amúgy meg egész nap félálomban lebegnek, vagy kifejezetten alszanak is.

Tavasszal aztán majd elkezdenek kajálni, mint az őrült. :)


Egyébként nem kellene piszkálni, és melegíteni sem hektikusan. Az ő teste átveszi a környezete hőmérsékletét, ezért megfázni leginkább pont akkor tud, ha ingadozó a hőmérséklet (hol melegíted, hol nem, állítgatod...), vagy ha sokkal melegebb/hidegebb a víz, mint a levegő. Hagyd egy normális, állandó hőmérsékleten, és ne piszkáld.


Más kérdés, ha tényleg betegnek látod, az persze intézkedést igényel. Nem tudom, miért húzhatja a lábát, és ez miben nyilvánul meg, ezt neked kell megítélni. De az, hogy télen lelassul, nem eszik és alszik, az normális. Hiszen nekik alapvetően téli álmot kellene aludni. Ha nem is altatod, azért ők még lelassulnak.

2015. jan. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A vize hány fokos? Legalább 28 fokosnak kell lennie. Ha csak felülről lámpázod de nincs vízmelegítőd az nem elég!
2015. jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Az én Teknősöm idén lesz 14 éves. Csak nyáron van kint medencében télire behozom és szabadon van a szobában (pedig vízi teknős) alszik egész nap csak ha szomjas "fut" egy kört a szobába iszik és megy vissza aludni a helyére. ilyenkor nem is eszik hónapokig..Márciusban újra aktív és minden okés nála Ezzel nincs gond szerintem mivel évek óta így megy és jól érzi magát és tányér nagyságú lassan. :)
2015. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Sajnos nincsen vízmelegítője :/ de akkor beszerzek egyet!
2015. jan. 15. 23:00
 5/14 anonim ***** válasza:
3. válaszoló: Akkor te tulajdonképpen egész télen éhezteted a teknősöd. Hát gratulálok.
2015. jan. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó, a 3-as NEM éhezteti a teknősét! Ekkora butaságot is régen hallottam már!

Én (első válaszoló) olyan két-háromhetente megpróbálom őket etetni (mert a négyből egy-kettő igényli ilyen sűrűséggel), és mindig van köztük olyan, aki szó szerint felháborodik rajta. Csak lesnek, mit is akarok. Főleg, ha felébrednek arra, hogy a fejükre dobom a kaját (nem szó szerint, nyilván).


Egyáltalán nem éheztetés, amit a 3-as csinál (ha az lenne, nyilván nem élne ilyen sokáig a teknős, és nem lenne olyan szép nagy), egyébiránt meg azért egy gazda ismeri általában az állatát annyira, hogy tudja, mikor mire van szüksége.

2015. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem is van teknősöm, 11 éves. Mostanában 1-2 hetente etetem én is és van hogy akkor se kéri. Ez normális.

De szerintem ha több mint 4 hónapon keresztül nem kap enni a teki az már éheztetés.

Téli álmot nem alszik, mert írta hogy szobahőmérsékleten van. Kérdem én, a szobába tél van? 5-10 fok körül van? Mert akkor alszik a teknős igazán, és ilyenkor tényleg nem kell neki enni adni. De ha télen behozzuk a szobába akkor ugyanúgy 20 fokba tartjuk, tehát a teki nem tudja hogy tél van, nem fogja hibernálni magát. Az emésztése ugyanúgy működik majd mint nyáron, csak lassabb lesz egy kicsit, de ettől függetlenül etetni kell, elég ritkán, de KELL!

Amúgy egy teknőst nagyon nehéz kinyírni a rossz tartás miatt, elég szívósak, tehát persze, hogy túléli. Egy ember is túléli ha 1-2 hétig nem kap kaját, de attól függetlenül még éhezik!

2015. jan. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Te simán csak nem vagy normális.

Senki nem mondta, hogy 4 hónapig egyáltalán nem eteti!

2015. jan. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Olvasd el még egyszer a 3-as válaszoló írását, de kiemelem neked ahol írta:

"alszik egész nap csak ha szomjas "fut" egy kört a szobába iszik és megy vissza aludni a helyére. ilyenkor nem is eszik hónapokig."


Vízi teknős csak vízben tud enni, ha nem vízben tartja akkor hogy az istenbe egyen?

2015. jan. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A több mint 4 hónap meg tipp, mivel azt írta télen bent tartja, tehát legalább novemberben beviszi, és márciusig ott van.
2015. jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!