Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lepetézett egy barna tücsök a...

Lepetézett egy barna tücsök a gekkom terráriumába, és most tele van 2mm-es tücskökkel, mit csináljak velük?

Figyelt kérdés
Múlt héten amit vettem tücsköket nem ette meg a gekkom egyből mindet és láttam hogy az egyik tücsök nagyon ássa a homokot de nem tudtam hogy mit csinál, most kiderült tele van apró 2mm körüli tücsökkel a terrárium, de nagyon sok meg se tudom számolni. Az a baj hogyolyan picik a gekko meg sem eszi viszont ahogy mászkálnak bilizgálják a gekkot. Mit csináljak velük, össze szedni nem tudom mind, meg nem akarom hogy miközben próbálom összeszedni kijön pár darab, vagy mit tegyek be hogy megdögöljenek maguktól? Vagy ha lámpát rakok attól megdöglenek? Köszi

2015. márc. 7. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Ha a gekkó jó étvágyú feleszi őket.

2. Vedd ki a gekkót egy dobozba,a terráriumot meg vidd ki a szabadba és nyisd ki,hadd mennyenek,így nem stresszelik a hüllőt.


Ez a 2 verzió van.

2015. márc. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nagy a gekko és ezek nagyon picik, így nem eszi meg. A második verziót sem tudom megcsinálni mert nincs udvar, meg erkély sincs. Mennyi idő alatt döglenek meg ha nem kapnak enni?
2015. márc. 7. 13:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Legalább hetekig kibírják akkor is ha te nem adsz nekik enni. Tehát a halálra éheztetés nem megoldás.
2015. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Basszus, nincs valami olyan cucc amit beteszek megeszik és megdöglenek? Mert most amik a köveken voltak összenyomkodtam de rengeteg van a homokba elbújva, próbáltam a homokot felkapargatni jöttek is ki de van egy olyan sejtésem hogy van még bőven amit nem látok.
2015. márc. 7. 13:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Ki kell venni a gekkót, kidobni mindent a terráriumból, és új földet és egyebet tenni bele.


Más megoldás nincs.

2015. márc. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kocsog tucsok, köszi.
2015. márc. 7. 14:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha egy műanyag dobozba kaját teszel - mondjuk díszhaltápot - és tojástartó darabokat, tetőt raksz rá és kis nyílásokat fúrsz vagy vágsz rá az alsó sarkainál, akkor a kaja illata odacsalogatja a kis tücsköket, belemásznak és pár nap alatt begyűjtheted legalább a kilencven százalékát. A doboz kiemelésekor kell lefedni a lyukakat, hogy menet közben ne ugráljanak ki. Ha egy-két napig nem nagyon permetezed a terráriumot, akkor még inkább odavonzza a tücsköket a megnedvesített táp, egy egészséges gekkó pedig kibír egy-két nap szárazságot, de azt is megteheted, hogy csak a gekkók közvetlen környékére juttatod a vizet, hogy ihassanak, de az egész terkót nem permetezed.
2015. márc. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!