Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Most mit csináljak a teknőseim...

Most mit csináljak a teknőseimmel?

Figyelt kérdés
Van két sárgafülű ékszerteknősöm . 6,5 évesek . Együtt vettem őket piciként . Sosem volt semmi bajuk , változatosan táplálkoztak , a téli álommal is mindig megbírkoztunk . De most nem . Szobában tartom őket , ugyanabban az akváriumban . Az egyik úgy látszik elpusztult , de nem tudom biztosra . Tegnap nem volt semmi baja , de ma nem reagál semmire , meg sem mozdul , nincs behuzódva a páncéljába , csak lógnak a lábai (mindig így szokott lenni , de most nem reagál, nem ébred fel) . Nem lehet , hogy csak alszik vagy valami ? Nagyon szeretem , nem szeretném úgy eltemetni , hogy lehet , hogy él , örökre üldözne a lelkiismeretfurdalás . 1-2 hete sokat csipogott , de ennek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget , ez jelenthetett valamit ? (Nem éhes volt , mindig ugyanakkor kaptak kaját) És ha meghalt akkor mi lesz a másikkal ? (Hogyan deríthetném ki , hogy tényleg halott-e ?) Együtt nőttek fel , sose voltak elválasztva , mi lesz ha a másik egyedül érzi magát vagy belehal az egyedüllétbe ? Ha meghalt akkor mitől lehetett ? Hiszen nem volt idős . Előre is köszönöm a válaszokat .

2015. márc. 13. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:

tüdőgyulladás.

Rosszul tartottad.

Mik vannak az akváriumban?

Vedd ki, mert a másik is elkaphat valamit. Szerintem vége van...

2015. márc. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tartottam rosszul ebben biztos vagyok . Sosem volt hideg , mindig változatosan táplálkozott (nem csak szárított halat , hanem rendes boltban vásároltat is evett pl) , engedtem járkálni az akváriumon kívül , rendszeresen elvittem állatorvoshoz vizsgálatra , sose sajnáltam rájuk a pénzt . Mitől kaphatott tüdőgyulladást ?
2015. márc. 14. 09:39
 3/6 A kérdező kommentje:
Attól félek , hogy mégiscsak él én meg eltemetem ...
2015. márc. 14. 10:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt azért észre lehet venni, ha megdöglött...ha nem reagál semmire tényleg, és teljesen elengedi magát, illetve meg vannak merevedve a tagjai, akkor az...vedd ki gyorsan, mielőtt el kezd bomlani és a másiknak is baja lesz tőle!Amúgy a csipogás alapján én is valami megfázásfélére gondolnék.Állandó volt a víz hőmérséklete?(28-30 fok)Ja, és a másik teknős miatt ne aggódj, mivel hüllő, nem valószínű, hogy megviseli, de ha mégis levertnek tűnne, vehetsz mellé egy újat, örülni fog neki!
2015. márc. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Kivettem már , külön akváriumban van . Nincsenek megmerevedve a tagjai , hanem lógnak . Tudom , hogy ebből egyértelmű következtetést kellene tudnom levonni , de már előfordult ilyen és utána nem volt semmi baja . Állandó volt a hőmérséklet , van vízmelegítő is meg hőmérő is az akváriumban .
2015. márc. 14. 12:09
 6/6 fantasy3 válasza:

Nekünk sajnos tegnap pusztult el az egyik sárgafülű tekink. 3 éves volt,ő volt a kisebb a kettő közül. a nagyobbiknak kb.10 cm hosszú a páncélja, a kisebbnek 8,5-9 cm kb.

Lent volt az aljzaton a vízben és nem mozdult,mikor kivettem,teljesen ernyedt volt :( ,nem tudom mitől pusztulhatott el,kemény volt a páncélja is.Megfázva sem volt,szóval nem tudjuk....annyit vettem észre pár napja,h mikor napozott lerakta a fejét a napozóra...mikor meg simogattam akkor meg felemelte,reagált. De nem csinált soha ilyen fej letételt....gondolom ez össze függ a halálával:(

2015. máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!