Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős sétáltatás?

Teknős sétáltatás?

Figyelt kérdés
Úgy tudom érdemes kivenni őket sétálni, különben elgyengülnek. Ti szoktatok ilyet csinálni? Ha igen, hova teszitek, mennyire steril környezetbe és mennyi ideig?
2015. ápr. 25. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen fajta teknős? Amúgy nyugodtan kirakhatod őket a szobába, eljárkálgatnak. De a kertbe a fűbe is kiteheted, csak akkor figyelni kell rájuk, mert hamar meglépnek.

Nálam a vízi télen 2-3 órát eljárkált mindig a nappaliban, most meg már kitettem a kerti tavába.

2015. ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Király és ékszer, még kicsik és féltem őket, nem akarom, hogy betegek legyenek, ezért is érdeklődök eziránt. Milyen idős kortól lehet őket kitenni?
2015. ápr. 25. 16:21
 3/4 anonim válasza:
Nekem sárgafűlű ékszerteknősöm van én úgy szoktam csinálni,hogy leviszem és elsétálgat magának a fűben. :)
2015. ápr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A víziteknősök élettere az akváriumuk, vagy a kerti tavuk. Azért "járkálgatnak" a lakásban, mert ösztönösen menedéket keresnek, hiszen elhagyva az életterüket elvesztették a biztonságérzetüket. A szoba az ember élettere, a teknősök nem vágynak oda akkor sem, ha látszólag jól el vannak. Legyen nagy területük úszkálni és akváriumban legyen kialakítva szárazulat, ahol megszárítkozhatnak és napozhatnak UVB lámpa alatt. A természetben soha nem hagynák el az életterüket, jobb ha nem kényszerítjük erre őket fogságban sem. A szobában rengeteg veszély leselkedik rájuk. Nem érzékeljük például az ajtók alatt beáramló huzatot, ami egy kis tekit kivégezhet. Nem tudjuk, hogy a járólap, vagy más felület mit fog tenni a páncéljával, mit kóstol meg, és akkor még arról nem beszéltünk, hogy véletlenül is ráléphetünk. Szóval, kérlek hagyd az akijában.
2015. ápr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!