Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet elkezdeni a sisakos kaméleon kézhez szoktatását?

Figyelt kérdés
Most kaptam a kamit és 2 hónap körül van, és egyik (kevésbé tapasztaltabb) ismerősöm azt mondta még kell kb 2 hónap. Neten nem találtam semmit erről, szóval gondoltam megkérdezem itt. Előre is kösz a segítséget:)

2015. máj. 3. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon elterjedt szokás a hüllők kézhez szoktatása. Ezek az állatok nem halnak bele, de egyáltalán nem természetes számukra. Próbálj meg az ő fejével gondolkodni. A természetben nem igen találkozna kifejezetten meleg, mozgó tereptárggyal.(mint pl. egy emberi kéz) Ha mégis, akkor menekülne tőle, ahogyan kezdetben minden hüllő ezt teszi. Ha ragaszkodsz hozzá kiveheted nagyon rövid időre és szigorúan ülve vagy fekve, nehogy leessen. DE még jobb lenne, ha meghagynád a saját életterében, és ha állattal játszani szeretnél kismacskát vehetnél.
2015. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem veszek kismacskát, és mivel ezek az állatok már fogságban születtek, nem úgy viselkednek mint szabadban lévő társaik, és haveromat nagyon is szreti a kamija, én csak azt kérdeztem hogy mennyi idős kortól kezdjem el
2015. máj. 4. 08:39
 3/4 anonim válasza:
Nekem van egy 3 hónapos sisakos kaméleonom, nagyon szeret kézbe lenni, sokszor magától jön oda a terráriumnak ahhoz a részéhez, ahol ki lehet nyitni,és nyújtogatja a kis lábait, amíg ki nem vesszük. Máskor meg ha nincs kedve, hiába nyúlok be, nem mászik a kezemre. De minden nap szeret legalább egyszer kijönni, akkor a színén látszik, hogy jól érzi magát. Annyi, hogy vigyázni kell, ne essen le, és ne tegyünk hirtelen mozdulatokat. De a kaméleon alapban egy olyan állat, aki szereti a változatosságot, ezért is kell pl a terráriumot időközönként átrendezni, és szeret kinlenni, új helyeket feldedezni.csak figyelni kell rá, úgyis látod a sajátod színén, foltjain, mikor milyen kedve van, aszerint szabályozni azt lakóhelynek s, hogy mennyi időre veszed ki.
2015. máj. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kaméleonoknak egyedi a személyiségük, van, amelyik nem szereti annyira a kézbevételt, mások már egybõl másznak, ahogy kinyitod a terráriumot.

Ezt tiszteeletben kell tartani, hogy mennyi kézbentartást igényel, de ettõl függetlenül nyugodtan kiveheted egy kis idõre, butaság, hogy hagyjuk õket békén, õk nem a vadonban élnek.


Hagyd, hogy megszoják a helyüket, legalább egy hétig ne piszkáld õket, utána kiveheted fokozatosan egyre hoszabb idõre.

Próbáld meg kézbõl etetni õket, akkor várni fogják, hogy kijöhessenek.

2015. máj. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!