Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyi kiegészítő ételt...

Mennyi kiegészítő ételt kaphatnak a 4 éves ékszerteknőseim?

Figyelt kérdés

Naponta lehet nekik adni? Sajnos nincs konkrét főételük, nekik a főétel a szárított hal és mellé kapnak vitamin "bogyót". Eddig nem kaptam zöldség, gyümölcsöket most kezdtem adni nekik. (és látszik ízlik nekik ).

Tudom, hogy főételnek fagyasztott apró hal, de a közeli boltokban nincs ilyesmi. 1x kaptak 3 élő halat, na az szép vadászat volt :D


Visszatérve kérdésemre: naponta mennyit, mennyiségileg

vagy hetente?


Szombat vagy vasárnap van a főétkezés, de akkor se kapnak sokat (fejenként 2-3 szárított hal, és ilyen tápszerűséget kapnak még) (persze fél óra múlva már ennének megint mert kapálóznak..



2015. máj. 5. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél valamilyen édesvízi halat, ezt kockázd fel megfelelő méretűre és ez legyen a fő táplálékuk.
2015. máj. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az etetés gyakorisága pedig 4-7 nap körül legyen, a nagyságuktól függően(minél nagyobbak, annál ritkábban, de nagyobb adagot).
2015. máj. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és a kiegészítők? gyümölcs, zöldség..stb ezt is ritkábban?
2015. máj. 5. 20:29
 4/9 anonim ***** válasza:
A természetben élő teknősök akkor esznek, amikor zsákmányhoz jutnak. Ez teljesen rapszodikus, kiszámíthatatlan, ezért nem is igazán lehet rászoktatni őket bizonyos napokra és bizonyos mennyiségre. A legjobb ha megőrizzük ezt a kaotikusságot. Vigyázz, hogy a bőséges napokon se etesd túl, és akár pár nap kimaradhat. A megfelelő a fej-nyak hossznak megfelelő mennyiség.A fő ételük mindenképp a hal legyen. Ahogyan írtad is, fagyasztott apróhalat egészben, és ne nyugodj bele, járj utána és szerezz be, mert a szárazeleség olyan, mint a chips a gyerekeknek. Nem lehet teknőst ezeket tartani. Ha semmiképp nem sikerül, akkor élő halakat tegyél be nekik hadd vadásszanak. A neonok a legjobbak, mert lassúak. Giliszta, vízicsiga, rovarok is jók. Ezt kell kiegészíteni növényi eleséggel. Pitypang, útifű, jól átmosott saláta, ritkán gyümölcsök.
2015. máj. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Javaslom még ezt az oldalt:

[link]

2015. máj. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. máj. 5. 20:58
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Kedves kérdező! Ha négy évesen csak egyszer kaptak élő eleséget, az nagyon nem jó. Az mellé semmilyen pótlás nem kell. Ez a legegészségesebb. Az én teknőseim nagyobbak, nekik szoktam szedni tücsköt, sáskát, lótetvet...imádják. Ha van módod, gyűjts neki kisebb szöcskéket. És a darabolt hal is jó megoldás.
2015. máj. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagy darabolt halra gondoltok? Szálkákat is megtudják emészteni?
2015. máj. 6. 11:01
 9/9 anonim ***** válasza:
A nagy darabolt is jó, de az apró hal egészben az igazi, mivel minden részére szükség van. Szükséges vitaminok vannak a belsőségekben, fejben, és kalcium a szálkákban. Az apró halak szálkáitól ne féltsd a tekit, ez a természetes elesége. (sajnos a bevásárlóközpontokban kapható fagyasztott apró halak se jók, mivel tengeriek, és vesebetegséget okozhat a lebontatlan só.)A növényi eleségeknek később lesz nagyobb jelentősége, de már most is fontos a változatos takarmányozás miatt.
2015. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!