Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hol lehet ez a mocsári teknős?...

Hol lehet ez a mocsári teknős? Elszökött a kertünkből?

Figyelt kérdés

Tegnap a tesóm a szomszédban talált egy mocsári teknőst, állítása szerint ráadásul jó nagy, és behozta a kerti halastavunkba, ami nem nagy, de mellette van egy úszótó is. Én ma keresgéltem, de sehol nem találtam. Hova megy alapesetben egy mocsári teknős? A kertünk nagyon nagy, a kerítésen nem juthat át, max. a kapu alatti résen mászhatna ki, de nagyon szűkösen. Hol érdemes keresnem? Talán a bokrok alatt? Vagy megmarad a tónál? Vagy mindenképp el akar ilyenkor szökni, nem fogadja be az új környezetet? Eddig sehol nem találtam...

Azt se tudom, hogy kerülhetett ide, mert ez egy hegy, ahol nincs a közelben természetes víz. Van egy erdős övezet, ahol van ilyen neki való mocsaras rész, és ott tudom is, hogy élnek, de az innen másfél km-re van és le kell hozzá menni a hegyről. Nem tudom, hogy keveredhetett onnan ide...


2015. máj. 12. 14:33
 1/6 anonim válasza:
szerintem a tó mélyén lesz, legalábbis a közelében.
2015. máj. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy mocsári teknős? (nem nőnek olyan nagyra...)

Ha igen, akkor az védett állat, a törvény tiltja a tartását. Hazánk egyetlen őshonos teknősfaja. Tudom, hogy nem akartál rosszat, de ha valahogyan megtalálod, vidd vissza a tóhoz, és bízd a természetre.

2015. máj. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 $$$$$ ***** válasza:
Ha megtalálod tegyél fel képet. vagy biztosak vagytok benne hogy mocsári teknős?
2015. máj. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Immár biztos, hogy mocsári. Közben kiderült, hogy még itt van. Nem tudom, hogy fogom megfogni, annyira azért nem egyszerű...
2015. máj. 14. 19:19
 5/6 Végh András45678 ***** válasza:
Ez egy védett állat és tartása tilos...engedd szabadon egy tónál.
2015. máj. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A saját tavunkban van szabadon, ami elég nagy (nem kis halastó, hanem úszótó). Amúgy, ha akarnám se tudnám elkapni és elvinni. Nehogy azt hidd, hogy csak úgy odamegyek és felkapom. Már ha megtalálom egyáltalán.
2015. máj. 23. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!