Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tapasztalt teknőstartók?

Tapasztalt teknőstartók?

Figyelt kérdés

Néhány napja vettem egy kis ékszerteknőst egy kiülővel, egy 17 literes akváriummal -azt mondta a boltos, hogy ekkora elég neki, amíg ilyen kicsi- és egy 10 W-s melegítővel. Azt hittem, hogy nem lesz vele gond, mert gyerekként több teknősöm is volt (igaz, én csak részben gondoztam őket), de most lenne pár kérdésem.


1. Egy átlag 18-20 fokos lakásban, 3 liter vízhez elég neki a 10 W-s melegítő? A boltban is mondtam, hogy nincs meleg, de azt mondták, hogy vigyem ezt, majd meglátom, hogy kell e a 20 W-s és akkor kicseréljük. Én hidegnek érzem a vizét (na nem annyira, mint a csapból folyó hidegvíz, de nem is langyosnak) és mérni sem tudom, mert nincs még mivel, ezért akartam "kifizikázni".


2. Valahol olvastam, hogy valaki úgy tartja a teknőseit, hogy letakarja, amiben vannak. Segít az valamit, ha félig v. háromnegyedig letakarom? Értem ezalatt, hogy a melegítőtől jobban felmelegszik a levegő is, ami a letakarásnak köszönhetően nagyobb részben bent is marad és így a víz is melegebb lesz illetve, hogy ezzel ártanék-e a teknősnek. (?)


3. Azt is olvastam, hogy többen is azt mondják, nem kell nekik semmilyen speciális fény, odarakják a sima íróasztali lámpát sima égővel és azzal "napoztatják" a teknősöket. Nekem ez így egy kicsit fura. Valóban lehet így?


Bocsi, ha mások ezeket hülyeségnek találják, de gondoltam, inkább rákérdezek a kérdéses dolgokra. Köszi a válaszokat előre is.


2010. febr. 28. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nincs hőmérő azon a kis akváriumon?

Lehet kapni 2-300 Ft-ért ilyen ráragasztható hőmérő matricát.


28 fok lenne neki az ideális.

Elvan kisebb hőmérsékleten is, csak lehet hogy akkor nem fog enni, majd észreveszed.

2010. febr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Amúgy kaja nélkül több hónapig is húzza,

de ha megteheted ne legyél állatkínzó :)

2010. febr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát enni se nagyon eszik, de ezt idáig betudtam annak, hogy még csak 2 napja van itt. Tegnap evett egy fél köröm nagyságú haldarabot és idáig ennyi. Egyébként ilyen mérőt lehet kapni kisállat-kereskedésben is?
2010. febr. 28. 11:51
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez a felragasztható általában nem működik, megnéztük boltban, és a 10 darabból egy volt jó. Bármely állatkereskedésben max 400 forintért lehet kapni olyan hőmérőt aminek a végén van egy gumi, hogy fel tudd tapasztani az akvárium üvegére. Mivel még csak kevés ideje van ott, jó hogy nem eszik, bár biztos, hogy a víz hőmérséklete is szerepet játszhat benne. Hozzám is nem rég érkezett egy teknős, az első 3 napban nem evett, most meg egész nap zabálna, persze nem kajáltatom:)

Amúgy ha letakarod az sokat segít:)

2010. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 28. 13:56
 6/14 anonim ***** válasza:

A hőmérőről annyit még, hogy érdemes rá két tapadókorongot venni, mert az enyém harapdálta az alját, így a teteje mindig nekicsapódott az üvegnek. Aztán el is törte a kis ügyes... a felragasztós csík tényleg nem jó.


A kisteknősök még keveset esznek. Az enyém nem díjazta annyira a fagyasztott halat eleinte, meg a szárítottat sem. Hanem szárított marhaszívet, meg kisebb kukacokat, rákokat kapott. Van nekik vitamin is, azt is érdemes adni, bár az enyém azért sem rajongott, azért néha megette.

2010. márc. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Vettem ma hőmérőt. 26 fokos a víz. Az annyira nem vészes, nem? És vettem még egy teknőst, mert egyedül kicsit levertnek tűnt az első. Méretre kb ugyanakkorák, ugye nem fogják egymást bántani? Egyébként ez a második kisteknős, aki kb 5-6 órája van nálam, már most annyira zabagép, hogy csak néztem. Kapott enni, aztán elkezdte a köveket is megenni; mondom oké, olvastam, hogy másé is csinál ilyet, mert normális az emésztésük miatt. De mikor a vízmelegítőt is próbálta megenni.....
2010. márc. 2. 19:34
 8/14 anonim ***** válasza:
Az ideális hőmérséklet. Ha ugyanakkorák, és körülbelül korban is azonosak semmi gond nem lesz. A köveket az emésztésük miatt szoktak enni. Az enyém is harapdálta a vízmelegítőt, de leszokott róla. Ha gy hisztizik ne adj neki kaját csak azért, hogy lenyugtasd mert összepárosítja, hogy ha rosszalkodik kap ételt. Az új kis társ mellett, ha már megszokja megjön majd az étvágya is:)
2010. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hm, eszembe sem jutott volna, amit írtál (hiszti+megszokás), pedig tök kézenfekvő. Úgyhogy köszi a jó tanácsot! :)
2010. márc. 3. 20:00
 10/14 anonim ***** válasza:
onnan jött, hogy nekem is most van három hete egy királyteknősöm, aztán ezzel a módszerrel elrontották. Szóval egész nap hisztizik... De már kevesebbet mint eddig, meg ha beszélek hozzá, akkor megnyugszik. (képzeld, amikor nem vagyok itthon, tombol, hiába csinálsz vele bármit, nem nyugszik le, aztán ha hazaérek, és beszélek neki lenyugszik:) Szóval szerintem te is így beszélj nekik, mert ha megszokják a hangodat biztos, hogy nem fognak a későbbiekben sem félni tőled, meg szerintem jó kapcsolat építő, bár sokan úgy gondolják, hogy a teknősök nem is hallanak. (a magas és a mély hangokat el tudják különíteni) Az eredményeket meg majd írd meg:)
2010. márc. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!