Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy jönnek ki a teknőseitek...

Hogy jönnek ki a teknőseitek egymással?

Figyelt kérdés

Milyen fajtájúak? Hogy viselkednek a másikkal?

Az én legkisebb teknőseim négyen vannak, és hiába van ott a nagy üres hely, ők inkább összekapaszkodnak a sarokban, pedig kettőt közülük csak két napja hoztam.



2015. jún. 12. 19:31
 1/9 anonim válasza:
nekem csak egy tekim van, de szerintem azért kapaszkodnak össze, mert még új nekik a környezet és biztonságban érzik magukat együtt.
2015. jún. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehet, de a kettő előtte is mindig ezt csinálta.
2015. jún. 12. 19:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen teknősből tartasz négy példányt? Gondolom szárazföldiek...
2015. jún. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A négy kicsi? Kettő sárgafülű és kettő tarajos.
2015. jún. 13. 10:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4 példányt tartasz vízi teknősökből? Tudod, hogy egy kifejlett ékszerteknős 20-25 centi nagyságúra nő? Mekkora az akváriumod hozzá? Tudod, hogy 1 év múlva közel háromszáz liter vizet fog igényelni 1 (!) példány? 800-1000 literes akváriumra lenne szükséged a 4 példányhoz, vagy jobb esetben kerti tóra. Ha ezt nem tudod biztosítani nekik, akkor még most keress szerető gazdit nekik, amíg nem nőnek annyira a szívedhez.

Másrészt aggályos nekem, hogy vannak "legkisebbek" is. Ha nagyobb lenne a méretkülönbség, akkor a nagyobb ékszerteknősök veszélyt jelenthetnek a kisebbekre.

Ne haragudj, tudom, hogy nem a kérdésedre válaszoltam, de ezek nagyon fontosak. Kicsi helyen meg fognak betegedni, nem tudod a vizet tisztán tartani, agresszívvé válhatnak, de ha semmi baj nem is történik az állataid szenvedni fognak a kicsi helyen.

Mindez pedig mind tárgytalan, ha kerti tavad van.

2015. jún. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A szárazföldiek pedig ennél sokkal nagyobbra.

Egyik teknősöm sincs kis helyen. Az meg kizárt, hogy bármelyiktől megváljak! Én nem az a teknősgazda vagyok, aki fogja és kirakja a teknősét, mert szegény meg mer nőni.

De ha ennyire érdekel....a teknőseim közül csak négy él tóban. A kérdésben említett teknősök viszont a legfiatalabb kategória, tehát ők még akváriumban.

Valóban szokatlan ennyi teknős tartása. Jelenleg összesen 12 példány. De mivel hátralévő életemben velük szeretnék foglalkozni, és nem hobbi szinten, számomra ez a szám nem sok.

2015. jún. 13. 21:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de csak annyit írtál, hogy 4 kicsi teknőst tartasz akváriumban.

Azt is írtam, hogy ha van kerti tavad, akkor tárgytalan, amit írtam, azt viszont nem írtam, hogy engedd szabadon őket.

Sok sikert hozzájuk! :)

2015. jún. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom..) csak nagyon érzékeny vagyok a teknősöket kidobáló emberekre.
2015. jún. 14. 05:32
 9/9 anonim válasza:
sok sikert a tekikhez. nekem is nagy örömöt okoz az egy kis teki.
2015. jún. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!