Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért kicsi az egyik teknőcöm?

Miért kicsi az egyik teknőcöm?

Figyelt kérdés
2-3 hónapja vettem három kicsit, esznek folyamatosan, szépen. Ironikus módon, általában a legkisebb eszi a legtöbbet, de ő vagy nem nő, vagy ami valószínűbb, hogy nő csak lassabban, mint a másik kettő, ezért tűnik úgy számomra, hogy nem igazán nő a többihez képest. Úgy tudom van méretkülönbség a hím és nőstények között, ez kihat a növekedésük ütemére is? Lehet ezért nő másként az az egy? Egyébként ő elég agresszív etetéskor, még el sem helyezem az ebédlőjükben, de már harapdál, a kezemet is mindig enné. A boltban azt mondták azért, mert ő a legkisebb és nem akar lemaradni a kajáról, harcolna érte. Szóval mi lehet az oka, hogy lassabban nő, mint a többi. Ja és ő egy sárgafülű ékszerteki, a másik kettő közül az egyik tarajos királyteknős a másik meg szerintem vörös-sárga félvér lehet. Leggyorsabban egyébként a királyteki nő.
2015. jún. 13. 14:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és még egy kérdés, a hal mellé vettem múltkor ilyen ropogós valamit, amit 8 cm-től lehet adni nekik. Ennek mi az oka? Ha csak a kaja mérete, akkor felaprítom nekik vagy valami fejődéshez kapcsolódó oka van?
2015. jún. 13. 14:28
 2/8 A kérdező kommentje:
Na még egy kérdés, nagyon félénkek még mindig, ez ellen mit lehet tenni? A kicsi régebben nem volt ennyire félénk, de mostanában az lett, nem értem miért, kb. azóta, hogy rákattant a kajára, azt nem is mondtam, hogy többször is megharapta a másik kettő lábát. Ekkor óvatosan leráztam róla és odébb raktam. Itt kezdett el agresszív lenni, ezt azóta úgy oldjuk meg, hogy mindig őt tesszük először a kajáldába és így azóta nincs balhé, maximum véletlen nagy néha ráharapnak a másik lábára, de nem támadás céljából. Lehet érdemes lenne három külön tálba etetni őket? A királyteknős a kezdetektől félénk. Kezdetben, amikor napozott és meglátott a szoba ajtajában már ugrott is a vízbe, mostanra eljutottunk odáig, hogy megvárja az ugrással, amíg az akvárium mellé érek.
2015. jún. 13. 14:35
 3/8 A kérdező kommentje:
Plusz még egy kérdés: A királyteknőst sokszor látom napozni, de a másik kettőt szinte soha, ez így oké?
2015. jún. 13. 15:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha helyesen táplálod őket, és a többiek jobban nőnek, valószínűleg tényleg ez az oka. Ha fiú a teknősöd, homorú a haspáncélja.

A tarajos teknős egyébként is felénk faj, de jól kijön a sárgafülű ékszerteknőssel. A kicsik nálunk is félénkek voltak eleinte, de ez ellen nem jó ötlet sarokba tenni. Egy hónap alatt megszokták a jövés-menést. Mára már nem nagyon izgatja őket.

Külön etetni talán célszerű, de akkor többé nem fogod tudni összerakni. Hagyd őket egyben, hacsak nincs nagyobb sérülés. Etetésre hagyott idő alatt (10 perc elég ált) figyelheted őket, és akkor észreveszed.

Aztán ha evés közben nem lesz semmi baj, akkor tuti, hogy azon kívül sem.

2015. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán oké. Az ékszerteknős imád napozni. Persze biztos teknőse válogatja, de talán még nem bátorodtak meg. Mióta vannak nálad?
2015. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2-3 hónapja. Naponta úgy nagy átlagban 5-6x nézek rájuk, lehet akkor csinálják, amikor nem látom őket, nem tudom. Az elején láttam őket is kint. A vízszintet mindig úgy biztosítom, hogy ki tudjanak mászni, ha akarnak, viszont a normális sziget mellett van bent egy kis lépcsős kerámia akármi, amin szépen lustálkodva fel tudnak sétálni, az viszont a másik szigethez szükséges vízszint miatt víz alatt van, így ott általában gond nélkül csak a fejük szokott kint lenni, ráadásul nem is a kerámia felett van az UV lámpa, hanem a normális sziget felett. Lehet lusták kierőlködni magukat a nagy szigetre? Köszönöm a választ!
2015. jún. 13. 15:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi különös. Ott tetszik nekik. Kaját leszámítva tudják ők, mi a jó nekik.
2015. jún. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden teknősnek van egyénisége. Vannak bátrabbak-félénkebbek, agresszívebbek, kíváncsibbak. És a szokásaik is különbözőek lehetnek. Szerintem időzített bomba három különféle teknőst egy akváriumban tartani. Amíg kicsik talán nem lesz gond, esetleg az, hogy nagy a stresszfaktor. Ennek jelét már látod is. Viszont később komoly sérüléseket okozhatnak egymásnak. Az a baj, hogy három állat vizét nem fogod tudni szépen tisztán tartani se, és ha valamelyik véletlenül kivérzik egy harapástól, a sebe azonnal elfertőződik az ürülékes vízben. Mekkora az akváriumuk?
2015. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!