Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy szoktassak össze két...

Hogy szoktassak össze két ékszerteknőst?

Figyelt kérdés
kb 8 év van köztük, a nagyobbik mérete duplája a kicsinek, de a kisebbik sajnos már kinőtte az akváriumát. régen még amikor megvettem (kb 4éve) próbáltam egyből a nagyhoz tenni de az kapdosta így külön tettem őket két egymás melletti akváriumba, viszont mint mondtam már kinőtte. tegnap este kaptak enni (3naponta kapnak) ma kicsit egybetettem őket szárazra amég kitakarítottam a nagyobbik akváriumot, most abban vannak víz nélkül egyenlőre, gondoltam apránként felöntögetem normál szintig, de nagyon félek hogy bántani fogják egymást ha vizet kapnak.

2015. jún. 29. 16:53
 1/4 A kérdező kommentje:
apropo a nagyobbik hím, a kisebbik nőstény(de az nem 100%)
2015. jún. 29. 17:24
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezért nem szoktuk javasolni egynél több teknőst tartani. Nagyon ritka, hogy össze lehessen szoktatni ékszerteknősöket, különösen, ha kicsi helyen vannak, és főleg ha nagy termeti különbség van közöttük. Sajnos nem fog sikerülni.:(

Ne kísérletezz az összeszoktatással, mert végzetes sérülést okozhat a kicsinek a nagyobbik. Ha pl. kivérzik egy harapás elfertőződhet a székletes vízben, ezen kívül a kicsit megölheti a stressz is.

Minden élőlény agresszívvá válhat kicsi helyen, még azok is akik együtt nőnek fel. Az ékszerteknős alap esetben is hajlamos az agresszióra.

Be kell látni, hogy nem tudod biztosítani mindkettőnek a megfelelő és minimális tartási körülményeket, ezért az egyiktől meg kell válnod. Keress egy szerető gazdit, és egy kerti tó lenne a legjobb, ahol biztonságban lenne.(semmiképp ne a szabadba engedd el)

És a szárazon tartással is vigyázz mert a teljesen kiszáradt bőr is telephelye a kórokozóknak.

Itt egy cikk a helyes teknőstartásról:

[link]

2015. jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

pontosan mennyi idősek a teknőseid?

Az semmiképp nem jó, ha nincs víz, hidd el, ha bántani akarja a nagyobb a kisebbet, nem a víz fogja ezt kiváltani. Főleg baj, hogy a nagyobb a hím. A lány már ivarérett? Ha nem, az is okozhat problémát. Persze nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. Nálunk csak hat év van az egyik pár között, és bár ez most már nem olyan feltűnő, mivel ivarérettek, amikor a lányt hoztuk, még nem volt az. A hím sokat hajkurászta, udvarolt, a lány megunta és onnan ő hajtotta. Persze harapás vagy sérülés nem volt, semmi veszélyes, csak simán mentek egymás után. Most már gyönyörűen megvannak a tóban. Ahol is a legnagyobb teknősnek pl fele a legkisebb, és ott sincs semmi zűr, nem is félnek a kicsik.

Ha össze szeretnéd szoktatni őket, tedd ezt naponta fokozatosan egyre hosszabb időkre, attól függően, meddig tudod figyelni őket, hogy szükség esetén azonnal kivedd a kicsit. érdemes előtte etetni. És amúgy is érdemes elegendő élelmet adni, mert sokan túlzásba viszik a takarékoskodást, és túlságosan ritkán etetik. Oké, hogy hüllők, de nekik is kell enni. A túl kevés étel is ok lehet a csipkelődésre. Ilyenre is volt már példa nálam, hogy két teknős az előző gazdájánál marta egymást, és utólag rájöttem, hogy túl keveset kaptak enni.

Sok sikert!

2015. jún. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az összeszoktatást azért kár erőltetni, mert érzésem szerint nem adottak a feltételek két kifejlett teknős tartásához. Az agresszió a kisebbik gond, a nagyobbik, hogy nincs elég hely, nincs elég víz, nincs elég UVB stb...

És főleg nincs tudás és tapasztalat a hüllőtartáshoz - lásd szárazon tartás...

Nem bántásból írom, de ilyenkor jobb kimenteni egyet, és egy kis utánaolvasás után rendesen tartani.

Még egyszer nem rosszból írom, és nem akarok rosszat, de néha nehéz döntéseket kell hoznunk az állatok érdekében.

2015. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!