Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vízi teknőssel kapcsolatos...

Vízi teknőssel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Egy pézsmateknőst szeretnék beszerezni.

Hol érdemes? Hajdú-Bihar megyében több állatkereskedést bejártam, de sehol nem találtam, másfajtát se, mert nem most van még a szezonja.

Interneten láttam , de nem tudom, hogy érdemes -e mástól megvennem, az idősebb, megunt teknősét.Ráadásul irreálisan magas árakat láttam, ahhoz képest, hogy boltban a kisteknősök mennyibe kerülnek.És ki tudja , hogy voltak tartva.

Tenyésztőt aki ezzel foglalkozik, tudtok?

Vagy várjam meg a szezont mire boltokba kerül(3 hónap még)?


A fagyaszott hal úgy átlag mennyibe kerül?Láttam boltban kis dobozban őket, de nem voltak kiírva az árak.

A szívmix mennyire jó?Néha 1-1 kocka neki?

Párt vegyek, vagy elég 1db?

50x25x35 akváriumom van. Ez később lehet nagyobb is, de kezdetben szerintem elég.(szakirodalomban 60x35-öst írták 2-3 pézsmateknősnek, szóval gondolom 1-2nek elég egyenlőre az enyém)

Milyen aljzatot tegyek be neki/k? Apró kavicsok vagy valamilyen homok?

Lámpát már most be kell szereznem? Szóval ha amikor tudom kiviszem kicsit napozni meg úszkálni, akkor kell már most az UV lámpa?Infralámpa ilyen nagy melegben még nem hiszem,hogy kell.Sima asztali lámpám van most az akvárium mellett.

Természetesen ha kell már most megveszem neki

Ja és mennyibe kerülnek átlagban a pézsmateknősök?Boltban 6 ezerért árulják, ha van.De pesten láttam online hogy 3000.

Nem akarok magán a teknősön és a cuccain spórolni, de nem akarom, hogy átvágjanak.És ha megmarad x összegem akkor azt félreteszem és majd veszek belőle nagyobb akváriumot..

Vízszintet meddig töltsem majd?



(aki nem tud mindre válaszolni nembaj, 1-2re is örülnék, ha választ kapnék)


2015. júl. 7. 11:49
 1/7 A kérdező kommentje:
ha már veszek majd nagyobb akváriumot, akkor nyilván nem 60ast fogok , hanem legalább 1 méterest, ezt kihagytam
2015. júl. 7. 11:50
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt javasolnám, hogy eleve nagyobba tegyed, pénzt spórolsz meg. Nincs akkora vízigényük, mint egy ékszernek, de 150-200 literben éreznék igazán jól magukat. Főleg ha kettőt akarsz. A kicsiben pedig tenyészthetnél halakat, és meg van oldva a takarmányozás jó része...

- fagyasztott halakat 100-150 forintért árulnak kis zacsikban, de pecások is meríthetnek neked ivadékokat, sőt te is tenyészthetsz könnyen szaporodó halakat. A lényeg, hogy ne tengeriek legyenek.

- Aljzatnak folyami homok, vagy síma játszótéri homok is nagyon megfelel, mert természetes, szépen összeáll és a felszínéről könnyebben tisztítható az ürülék.

- Kell neki rögtön az UV lámpa. A napoztatás túlságosan kockázatos, mert igen hamar felmelegszik a vize, és az optimális napozóhőmérséklet feletti meleget nem tudja tolerálni. Ha nem tud percek alatt hűvösebb vízbe ugrani elpusztulhat. Ha mégis kiviszed napozni, semmiképp ne hagyd magára és legfeljebb fél óra-egy óra délelőtt vagy késő délután. Más lámpa egyelőre nem kell, majd télire. Nem baj ha este rásötétedik, mert így áll be neki is a biológiai órája.

- Én is 6000 forint körül tudom az árukat, azzal nem vágnak át.

- És ami fontos: a pézsma tekik nem épp úszóbajnokok, gazdagon és sűrűn rendezd be az akváriumát, hogy legyenek kapaszkodói. Jól kifőzött faágak, szőlőtőke, nagyobb kavicsok, bújkáló, és növényeket is kipróbálhatod, de azt lehet, hogy le legeli...

A víziteknősök tartásáról ajánlok egy nagyon jó cikket:

[link]

2015. júl. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ:)

esetleg a beszerzésével kapcsolatban tudsz segíteni? gondolom jártas vagy, nincs ismerősöd aki tenyészti őket? boltokban nem nagyon láttam mostanában

és úgy jó, ha kiviszem olyan 25-30 fokban. a víz felét ahol van a kő, süti a nap, másik felét árnyékba rakom? kb fél órára gondoltam én is

2015. júl. 7. 13:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Pesten a Kis Tekiben találsz több fajtát is. Keress rá, és meg is mondják, milyet. Teknős forumon keresd Baurit, ahogy a neve is mutatja, tenyészt csíkos iszapteknőst. Avval nem érdemes foglalkozni.h pézsma vagy iszapteknős. Valójában csak a neve tér el.

Kiteheted vízben napozni, ahogy írtad, de napozni ugye szárazon kell. Fél óra elég, és biztosíts neki árnyékos sarkot. Ne aggódj, ez nem sok idő neki. Nem kétéltű.

Van még kérdés?

2015. júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A víziteknősök optimális napozó hőmérséklete 32-35 fok. Ez felett hűvösebb vizet keresnek lehűteni magukat, és ha ezt 38 fok felett nem tudják megtenni súlyos károsodás éri őket, amitől elpusztulhatnak. Még egyszer: a legbiztonságosabb forma az UV lámpával imitálni számára a napfényt. Biztonságos, és nem változtatsz a megszokott életterén sem.

A nap árnyéka fél óra alatt is nagyot változik, tehát nem tudod folyamatosan napon vagy árnyékon tartani az akid egyik vagy másik részét. (hacsak nem folyamatosan rángatod az akit....)Szóval ha kiviszed napozni a lényeg, hogy folyamatosan ellenőrizd a hőmérsékletet és öt percre se hagyd magára.

2015. júl. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi. nem nagy akváriumban vinném ki, hanem egy kisebb tárolóban. persze nem ebben a melegben, hanem reggeli órákban :)
2015. júl. 8. 10:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, úgy célszerű. Próbáld hetente többször kivinni. Sokkal jobb, mint a szobában kushadni nekik. Napoztasd szárazon és vízben is. Az ételüket is érdemes kitenni fél órára,etetés előtt.
2015. júl. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!