Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen hüllőt ajánlanátok...

Milyen hüllőt ajánlanátok nekem? A többi lent .

Figyelt kérdés
Már volt tapasztalatom görög , ékszerteknőssel . Most szeretnék valamilyen kígyót, gyíkot , esetleg kaméleon vagy békát , nem tudom eldönteni hogy milyent és melyiket . Már gondoltam gabonasiklóra , szakállas agámára , sisakos kaméleonra , esetleg valamilyen fajta nyílméregbékára , de még nem tudom , ha tudnátok felsorolni még valamilyen közkedvelt fajokat , azt megköszönném .
2015. aug. 21. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy nem a kérdésedre válaszolok, csak feltűnt, hogy tapasztalt ékszer és görög teknős tartó vagy, illetve voltál...

Mindkét állat jóval tovább él 20 évnél, mi lett ezekkel?

Csak akkor akarj hüllőt tartani, ha van elég kitartásod hozzá.

Mindenkinek jobb lesz hidd el.

2015. aug. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az ékszerteknőst eladtam a görög teknős meg van csak a párját ellopták .
2015. aug. 22. 19:29
 3/6 anonim ***** válasza:

A hüllők közül a vízi teknősöket a legegyszerűbb tartani, jól gondold meg...

Olvass utána más hüllőknek. Nem akarlak lebeszélni, de tudod a legtöbbnek UVB lámpa, párásító, speckó terrárium, élő takarmány kell, és persze nem kevés pénz. Ráadásul a legtöbb éjszakai állat, nem sokat látsz belőlük. Szóval ehhez nagy szerelem kell ám.

Neked kell eldöntened, de egy 100 literesben tartott kis pézsmateknősnél egyszerűbbet nem találsz...

2015. aug. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hát nyílméregbékához engedély kell

de probálkozhatsz gabonasiklóval

van még egy állat de az lehet nem neked való a tokee gekkó

2015. aug. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A vízi teknősöket a legegyszerűbb tartani, a gyíkokhoz sokkal nagyobb odafigyelés kell, de ha rendesen felklszülsz és van rá időd, van hozzá kitartásod akkor nem lehetetlen.


Viszont a keméleonról lebeszélnélek, ők nem a legjobb kezdő állatok.

Párásító öntözőberendezés kell nekik a lámpák mellé, illetve ők nagyon érzékenyek, a többség nem is nagyon szereti, ha kézbeveszik.


A leopárdgekkó vagy a szakállas agáma jobb választás, ők kezesebbek, nyugodtabbak, kifejezetten szeretnek kézben lenni.

Nekik is kellenek speciális lámpák, de párásítórendszer legalább nem.


A sikló is jó háziállat lehet, ha nem zavar, hogy élő egeret eszik, illetve hogy kevésbé kommunikatívak az emberrel, mint az agámák vagy a gekkófélék.


Vannak még a monitor gyíkok, vagy a leguán is, de ők nagyra nőnek, nagy terrárium kell nekik illetve a leguánnal folyamatosan kell foglalkozni, vagy agresszívvá válhat, főleg ha hím.


Én a leopárd gekkót, vagy az agámát ajánlanám kezdésnek, ha olyat szeretnél, akit ki lehet venni szeretgetni.

2015. aug. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

-A teknős tartás merőbenás mint egy kígyó tartása.

-Ha nyílméregbékát akarsz tartani jobb ha fakúszó békákkal kezded mert olcsóbb és engedély se kell hozzá.

-Ha kétéltűt akarsz a mexikói axolotl is nagyon jó, bár t nem lehet kézbe venni.Ő is hosszú életű(20-25 év)

-Siklók közül van pár könnyen tartható faj cs ott is illik nekik megfelelő terráriumot biztosítani mert egy kígyón nem látszik annyira a bezártság mint egy gekkón .

-Ezek alapján a Neked megfelelő állatok azok lennének aminek megfelelő helyet ,igényét ki tudod elégíteni és megfelelő ellátást tudsz biztosítani.!


MINDEN ÁLLATHOZ TÜRELEM ÉS ELSZÁNTSÁG KELL!AMI ÉVEKKEL KÉSŐBB SE LANKADHAT!

2015. aug. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!