Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknőst szeretnék vásárolni,...

Teknőst szeretnék vásárolni, milyen fajta legyen ami nem kényes faj és nem tul drága?

Figyelt kérdés
Szárazföldi teknős kellene
2015. szept. 9. 08:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden szárazföldi teknős kényes és egyik sem olcsó...
2015. szept. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az első jól leírta.

szerintem a görög teknős a legolcsóbb a szárazföldiek közül,az kb 18 ezer .olcsóbban láthatsz hirdetéseknél,de ezekhez CITES engedély kell és akik olcsón adják (5 ezer körülért) azok általában tojnak az engedélyre.

de ha hobbitenyésztőtől veszed,ott már kapsz papírt ,de kb 15-20 ezerbe lesz a teki.

vannak egyéb szárazföldi teknősök, de ismereteim szerint mind drágább. pl csillagteknős 100 E fölött van.

a másik gond(nem akarok sznob választ adni), de ha ár a teknős árán is spórolnál,akkor mi lesz a felszerelésénél? legjobb nekik tavasztől őszig a kertben kifutóban, de lakásban kb 1 m2 alapterületű terráriumban is tarthatók,de akkor gondoskodni kell több féle lámpáról is.na meg az ilyen nagy terkók sem 2 forintok. egyedül az etetése olcsó,ingyen van kb.

éppen ezért a teknősnél és a lakhelyénél ki kell nyitni a pénztárcát..évtizedekig nem sok költség lesz utána vele.(persze lámpát majd pótolni meg későbbb chip,fotóztatás)

szóval olcsón nem fogod megúszni.

még a szenes és a sarkantyús teknős valamint a párduc teknős is kedvelt szárazföldi teki fajta.de pl a sarkantyús teki 1m is lesz kifejlett korában,azt kb lehetetlen házon belül tartani



szerintem a vízi teknősök olcsóbbak. pézsma vagy iszapteknőst már 5 ezertől kapsz.ezek picik maradnak,így a helyigényük is. kb 80x40x40es akvárium kell neki. ez használtan 4-5 ezerért megvan(nekem mindegyik akváriumom használtan lett véve.semmi bajuk,csak éppen fele annyi mint boltban!)

kell nekik vízszűrő,vízmelegítő és UV lámpa,teknős kimászó,aljzat,vízi növények.

etetése szintén kb ingyen. az én felnőtt pézsmám 100 forintnyi halat eszik havonta. ez úgy gondolom nem tétel. vízi teknőst teljes felszereléssel ha okosan csinálod, 20-25 ezerért kapsz! de sokszor olcsóbban is hozzájuthatsz,hogyha olyantól veszed aki megunta a sajátját..a múltkor láttam 15ért 2 teknőst az összes felszereléssel együtt..

míg szárazföldinél ennyiért tekit is alig kapsz,itt mindenestől annyi:)

de persze ha ékszerteknős mellett döntesz,annál nagyobb akváriummal kell számolni+nagyobb teljesítményű szűrővel

2015. szept. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
kis teknőst kapsz a helyi miniZoo nevű állatkereskedésben pár száz ft-ért... nem értem mit dramatizálják túl az előttem lévők...
2015. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!